Peter Capaldi o różnicy zdań z Moffatem

„Każdy ma swój własny pomysł na Doctora Who” – powiedział Peter Capaldi. Aktor uważa jednak, iż takie „kreatywne spory” są czymś dobrym.

Peter Capaldi opowiedział o swojej twórczej relacji z prowadzącym obecnie serial Stevenem Moffatem. Capaldi i scenarzysta nie są czasem zgodni co do kierunku, w którym podąża serial – ale jest to dyskusja na zdrowym poziomie. Aktor powiedział:

Uważam, że Steven jest fantastyczny, tak samo jak i cały zespół, a szczerze mówiąc mam pełne ręce roboty, grając Doktora. peter capaldiCałkowicie ufam Stevenowi. Mam własne pomysły dotyczące tego, dokąd powinniśmy zmierzać, czy jaka powinna być postać, ale generalnie prawie zawsze jesteśmy w tym zgodni. Nawet jeśli jest inaczej, to wszystko i tak wychodzi w praniu i uważam, że bardzo dobrze jest mieć takie twórcze relacje, kiedy możesz się z kimś nie zgadzać.

Capaldi dodał, że każdy fan ma swoje własne „bardzo osobiste pomysły” na to, jak powinien wyglądać serial:

Myślę, że każdy ma w głowie swoją ideę tego, czym jest Doctor Who i każda jest inna – nie będziemy wszyscy zgodni, ale właśnie tak powinno być. Dlatego też nie jestem zainteresowany wtrącaniem się tam, gdzie nie jest to konieczne – aczkolwiek dam znać kiedy poczuję, że podążamy w niewłaściwym kierunku.

Panowie będą współpracować jeszcze przez jakiś czas – zarówno Peter Capaldi, jak i Steven Moffat podpisali kontrakt na kolejne trzynaście odcinków, które mają zostać nagrane po tegorocznym świątecznym odcinku specjalnym.

ŹródłoDigital SpyMająca wieczne 17 lat samozwańcza pisarka/poetka o duszy Wilka tworząca głównie w klimatach Średniowiecznej fantastyki, horroru oraz science-fiction. Wierząca w magię, nie wierząca w przypadki. Szaleńczo zakochana w mężczyźnie swojego życia oraz Irlandii.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Peter Capaldi o różnicy zdań z Moffatem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *