Paul McGann w słuchowisku na żywo od Big Finish

W tym miesiącu mija równo 25 lat od premiery The Sirens in Time, czyli pierwszego słuchowiska od Big Finish, które rozpoczęło ukazującą się co miesiąc serię Monthly Range znaną też potem jako Main Range. Jej wydawanie zakończyło się w 2021 roku.

Z okazji rocznicy Big Finish Theatre we współpracy z BBC Studios, Fourth Wall Live oraz AEG, ogłosiło nietypowe wydarzenie – sesja nagraniowa nowych przygód Ósmego Doktora, The Stuff of Legend, na żywo. Będzie ona mieć miejsce 14 września w Cadogan Hall w Londynie.

The Stuff of the Legend Paul McGann plakat

Wydarzenie jest wyjątkowe, bo będzie to pierwszy raz, kiedy fani Doktora Who będą mogli zobaczyć, jak cała obsada słuchowiska wykonuje na scenie zupełnie nowe słuchowisko autorstwa Roberta Valentine’a.

W obsadzie znaleźli się oczywiście Paul McGann jako Ósmy Doktor i jego towarzyszka Challery Pollard, grana przez Indię Fisher. Na scenie dołączą do nich Alex Macqueen w roli Mistrza oraz Nicholas Briggs – niezastąpiony głos arcywrogów Doktora, Daleków.

Opis nowej przygody Ósmego brzmi następująco:

Coś się dzieje w samotnej kornwalijskiej wiosce Merrymaid Bay. Pogłoski o umarłych pracujących w kopalni cyny wywołały ciarki w lokalnej społeczności, a zadaniem Doktora i Charley jest dotrzeć do sedna tajemnicy.

Czy legendy o nawiedzającej kopalnie Bucce mogą być prawdziwe? I wyzwoleniem jakiej niesamowitej mocy najwięksi wrogowie Doktora – Dalekowie! – grożą wszechświatu?

Producent wykonawczy Big Finish, Jason Haigh-Ellery, powiedział:

25 lat? Zdawałoby się, że to 25 sekund! Produkowanie słuchowiskowych przygód Doktora Who było tak wielką przyjemnością, że te dwie i pół dekady upłynęły prawie jakbyśmy przenieśli się przez wir czasu wraz z Doktorem.

Bardzo dobrze się bawiliśmy produkując tysiące godzin słuchowisk – a teraz mamy szansę pokazać fanom serialu, jak słuchowiska są realizowane poprzez występ na żywo – to pierwszy raz od 1989 roku, gdy Doktor Who pojawi się na scenie.

Dominic Walker, globalny dyrektor ds. biznesu w BBC Studios, dodał:

Po 25 latach współpracy z Big Finish nad przygodami Doktora Who w formie słuchowisk, BBC Studios jest podekscytowane wnosząc wersję na żywo na scenę. The Stuff of Legend pasuje idealnie do świętowania i cieszę się, że fani będą mogli doświadczyć z bliska nagrań tak doniosłej historii rocznicowej.

Cadogan Hall ma ograniczoną ilość miejsc, więc jeśli już teraz wiecie, że będziecie mogli być w Londynie 14 września, nie zwlekajcie z kupnem biletów, które będą dostępne od 5 lipca pod tym adresem. 14 września na bigfinish.com będzie można również kupić słuchowisko w standardowy sposób. Na wydarzeniu ma być dostępne kolekcjonerskie wydanie CD.

źródło: Doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *