Patronujemy Kapitularzowi 2024!

Mamy przyjemność ogłosić nasz kolejny tegoroczny patronat medialny – tym razem jest to Łódzki Festiwal Fantastyki, znany szerzej jako Kapitularz, który odbędzie się w dniach 6-8 września!

Plakat Kapitularz 2024

Czym jest Kapitularz? Oddajmy głos organizatorom:

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz to impreza, która na mapie Łodzi znajduje się już od 2000 roku. Od 24 lat tworzymy miejsce, które w pełni poświęcone jest fantastyce i szeroko rozumianej kulturze. Co roku podczas naszego eventu organizujemy spotkania z autorami, przeróżne panele dyskusyjne, serię wykładów oraz pokazów z pogranicza nauki, filmu i literatury.

Wydarzenie jest całkowicie non-profit – finansowane jest ze środków własnych Fundacji Fantastyczne Inicjatywy oraz po części przy wsparciu urzędu Miasta Łodzi – nie jest to jednak impreza komercyjna. Od wielu lat dokładamy wszelkich starań by nasz konwent był miejscem pełnym dobrej energii, wiedzy, kultury i nauki.

Wśród wszystkich edycji Kapitularza naszymi gośćmi były tak znamienite osoby jak: Wojciech Siudmak, Radek Rak, Michał Gołkowski, Andrzej Pilipiuk, Robert Wegner, Grupa Filmowa Darwin czy Anna Kańtoch. Samo wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzedniej, 23. edycji nasz konwent odwiedziło blisko 2700 uczestników.

Jak co roku, tak i tym razem spotkamy się w przestronnym budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Pomorska 171/173). Hasłem przewodnim naszego konwentu są „Piaski czasu”. To właśnie zgodnie z tym motywem będziemy przenosić się w tajemnicze miejsca, nawiązując nie tylko do literatury, ale także do motywów znajdujących się w popkulturze.

Kapitularz to przede wszystkim fantastyczni goście. Podczas tegorocznej edycji nasz konwent odwiedzą m.in. Krzysztof Piersa, profesor Stanisław Bereś, który jest specjalistą w dziedzinie twórczości Stanisława Lema, czy pisarz Kazimierz Kyrcz.

Nie zabraknie także atrakcji dla megalomanów, ponieważ podczas naszej imprezy odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filkowego — Pióro Filkogryfa. Słowem wyjaśnienia – Filk – to piosenka o tematyce szeroko pojętej fantastyki, science-fiction lub wydarzeń i osób w fandomie. Każdy śmiałek będzie mógł spróbować swoich sił w muzycznej rywalizacji, a my całym sercem będziemy promować naszych zdolnych uczestników.

Każdy fan Wiedźmina będzie mógł spróbować swoich sił podczas warsztatów wykonywania produktów z prawdziwej skóry.


Bilety

Koszt tegorocznej 3-dniowej akredytacji to 100 zł. Pojedyncze bilety na określone dni można nabyć w cenie: piątek – 60 zł, sobota – 80 zł, niedziela – 60 zł. Dzieci do lat 7 na wydarzenie wchodzą za darmo.

Niebawem w sprzedaży dostępne będą bilety dla osób z niepełnosprawnościami (ich koszt to 50% ceny wejściówki). Wstęp dla opiekunów osób niepełnosprawnych jest darmowy. Informujemy, iż darmowe wejściówki także podlegają obowiązkowi rejestracji przez stronę wydarzenia.

Dostępny będzie także bilet dla młodzieży, który uprawnia do 50% zniżki. Bilet ten przeznaczony jest dla uczestników w wieku od 7 do 14 lat. Przypominamy, że wejście na teren konwentu dla osób niepełnoletnich jest możliwe jedynie wraz z opiekunem. Młodzieży w wieku 16 lat wystarczy pisemna zgoda opiekuna.

Dodatkowo spieszymy z informacją, że niebawem wystartuje sprzedaż miejsc noclegowych w akademikach na łódzkim Lumumbowie, miasteczku studenckim znajdującym się vis-à-vis Wydziału Filologicznego, gdzie odbywa się cały festiwal. O cenach i dostępności akademików informować będziemy na naszych mediach społecznościowych i stronie www.kapitularz.pl.


W zeszłym roku także byliśmy obecni na Kapitularzu. Tomasz „I3altazar” Tarnawski opowiadał wówczas o dziejach planety Gallifrey. W tym roku na wydarzeniu również nie zabraknie naszej obecności. Na program musimy jeszcze trochę zaczekać (jeśli jednak chcecie zgłosić własny punkt programu, możecie to zrobić do 7 lipca pod tym linkiem). Tymczasem dajcie znać w komentarzach, na naszym Discordzie i na TARDISawce, z kim z Was zobaczymy się w Łodzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *