Panini przejmuje „Doctor Who Adventures”

Młodzieżowe pismo „Doctor Who Adventures” zmienia wydawcę na Panini UK.

Brytyjskie pismo skierowane do młodszych fanów Doktora Who, „Doctor Who Adventures”, od przyszłego miesiąca będzie wydawane przez Panini UK, stając się tym samym kolejnym tytułem, obok „Doctor Who Magazine”, ze stajni tego wydawcy.

Edytor DWM, Tom Spilbury, potwierdził tę informację na fanowskim forum Gallifrey Base, dodając, iż pierwszy numer wydany przez Panini pojawi się 23 kwietnia, z reklamą informującą o tym w najnowszym numerze „Doctor Who Magazine”.

dwa-03-04-2015-2
Okładka numeru 363 „Doctor Who Adventures”

„Doctor Who Adventures” rozpoczęło swój żywot w 2006 roku, w czasie pierwszej fali popularności wznowionego Doctora Who, początkowo będąc pismem wydawanym przez BBC Worldwide jako pomocnicza forma korporacji. Jak większość magazynów BBC, DWA zostało sprzedane Immediate Media w 2011 roku, które dotychczas było wydawcą tytułu, ukazującego się najpierw jako dwutygodnik, a gdy odniósł sukces – jako tygodnik (od numeru 47).

Jednakże DWA na przestrzeni ostatnich pięciu lat odnotowywało spadek sprzedaży, z wynikiem średnio niewiele ponad 20 000 kopii na numer w pierwszej połowie 2014 roku, podczas gdy w tym samym okresie w 2010 sprzedawało ponad 50 000 kopii na numer. Zmniejszyła się także częstotliwość ukazywania kolejnych numerów, powracając do dwutygodniowego cyklu wydawniczego, aby ostatecznie stać się miesięcznikiem.

Strona DownTheTubes.org posiada więcej informacji na temat przejęcia „Doctor Who Adventures”, m.in. zapowiedź pierwszego paska komiksowego w stylu dotychczasowych, które ukazywały się w DWA. Jego rysownikiem będzie Russ Leach, brak informacji, czy dotychczasowy artysta DWA, John Ross, powróci do publikowania.

DownTheTubers.org potwierdza także, że Jason Quinn przejmie stanowisko edytora, a zeszyt ukazujący się 23 kwietnia będzie nowym pierwszym numerem. Najnowszy zeszyt DWA (numer 363) dostępny do przyszłego miesiąca, będzie ostatnim wydanym przez Immediate Media.

Źródło: Doctor Who NewsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *