Oficjalny Who konwent w Londynie!

BBC właśnie ogłosiło datę pierwszego oficjalnego konwentu w całości poświęconego Doktorowi Who!

Wydarzenie będzie trwało przez cały weekend w dniach 13-15 listopada 2015, a odbędzie się – rzecz jasna – w Londynie. Swój udział w nim potwierdzili już kolejno Steven Moffat i Peter Capaldi, ale kto wie, kto do jesieni jeszcze dołączy do grona gości?

DWFESTIVAL-V15-CAPALDI

Ogłoszono również oficjalne punkty programu, takie jak:

 • Meet the Cast – czyli niepowtarzalna szansa, by bliżej poznać aktorów biorących udział w produkcji serialu!
 • Meet the Writers – panel prowadzony przez Stevena Moffata, dzięki któremu lepiej poznacie zarówno scenarzystów, jak i arkana tworzenia odnoszących sukcesy scenariuszy.
 • Drama School – jeśli kiedykolwiek marzyłeś o zapoznaniu się z sekretami technik aktorskich wykorzystywanych przez obsadę Doktora Who, ten panel jest strzałem w dziesiątkę!
 • Latest Film Set Photos – to twoja szansa, by znaleźć się na planie filmowym dziewiątej serii.
 • Costumes and Props – podczas Doctor Who Festival będziesz miał niepowtarzalną okazję, by na własne oczy zobaczyć kostiumy i rekwizyty, jakie zostały wykorzystane podczas kręcenia nadchodzącej serii.
 • Production Village – jeśli chcesz na jeden dzień zostać członkiem ekipy tworzącej serial, to panel dla ciebie.
 • The Fan Challenge – sprawdź swoją wiedzę na temat Whoniwersum w szeregu specjalnych wyzwań tematycznych; do wyboru będą między innymi tradycyjne konkursy drużynowe dla dorosłych widzów, czy testy wielokrotnego wyboru zaprojektowane specjalnie na potrzeby młodszych członków fandomu. Zaznacz błędną odpowiedź, a czeka cię eksterminacja!
 • Official Merchandise – na terenie festiwalu będzie znajdować się również centrum zakupowe, gdzie będziecie mieli okazję nabyć licencjonowane doktorowe gadżety, także te z oficjalnego stoiska BBC Shop.
 • Cosplay Showcase – miłośnicy cosplayu także znajdą coś dla siebie, ponieważ w czasie festiwalu odbędzie się pokaz fanowskich ręcznie wykonanych doktorowych strojów. Lepiej zacznijcie już projektować swój kostium!
 • Photo Opportunities – czy w twojej kolekcji brakuje zdjęcia z Doktorem? Tylko w czasie festiwalu będziesz mógł nadrobić braki i zakupić zdjęcie, na którym zostaniesz sfotografowany z obecnymi członkami obsady Doktora Who!

Zapytany o opinię odnośnie festiwalu, Peter Capaldi powiedział:

Jeśli cotygodniowe oglądanie waszego ulubionego Władcy Czasu to dla was za mało (dla mnie to zdecydowanie za mało), to The Doctor Who Festival w Londynie jest miejscem dla was.

Wybieram się tam w listopadzie i jeżeli będzie choć trochę zbliżony do imprezy z okazji pięćdziesięciolecia serialu, przygotujcie się na prawdziwy zalew whomaniactwa.

Steven Moffat dodał:

Ciężko mi uwierzyć, że naprawdę zamierzamy zdradzić fanom tyle sekretów związanych z serialem. To wydarzenie będzie najbardziej zbliżone do przebywania na planie serialu; dzięki niemu będzie można niemal doświadczyć jak to jest być współtwórcą tak magicznej produkcji, jaką jest Doktor Who.

Bilety są dostępne od 05.06.2015 od godziny 11 czasu polskiego (godz. 10 GMT). Bilety normalne kosztują £65 dla dorosłych oraz £30 dla dzieci, ale będą również dostępne wejściówki w wersji „TARDIS” deluxe w cenie £110, pozwalające ich posiadaczom na dostęp „za kulisy” konwentu i do miejsc uprzywilejowanych; co więcej, każdy posiadacz biletu „TARDIS” deluxe dostanie specjalną torbę z gadżetami, zawierającą między innymi oficjalną doktorową koszulkę i książeczkę z dokładnym programem konwentu.

Poniżej zamieszczamy oficjalny teaser zapowiadający to wydarzenie:

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.

To jak? Wybieracie się?

Źródła: DoctorWhoNews, Radio TimesKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Oficjalny Who konwent w Londynie!

 1. Myślałam, że będzie dwanaście „dźwięków”, a tu tylko osiem. #WhovianieNiePotrafiąTraktowaćLiczbJakZwykłeLiczby

 2. eeeeem jak by to powiedzieć, dofinansuje ktoś 541 zł + koszty przejazdu i noclegu? Jak tak to się piszę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *