Wkrótce dostaniemy kompletny klasyczny odcinek Shada

Już niedługo będzie dostępny kolejny „odzyskany” klasyczny odcinek. Tym razem BBC Worldwide zaprezentuje nam historię Shada.

W 1979 roku ten odcinek miał być uroczystym zakończeniem siedemnastego sezonu Doctor Who. Ceniony pisarz, Douglas Adams, napisał scenariusz, Czwarty Doktor Toma Bakera osiągał szczyty popularności, a serial nigdy nie miał większej widowni. Jednak akcja strajkowa w BBC w listopadzie 1979 roku spowodowała, że nagrań w studiu nigdy nie dokończono, a przygoda pozostała porzucona. W środowisku fanów historia zyskała status niemal legendarnej.

Teraz, trzydzieści osiem lat później, BBC Worldwide ogłosiło, że Shada zostanie w końcu dokończona poprzez połączenie oryginalnych, odnowionych nagrań i zupełnie nowych animacji uzupełniających historię. Animacja zawierać będzie nowe nagrania głosów oryginalnej obsady, w tym Toma Bakera w roli Doktora i Lalli Ward w roli Romany. Rekonstrukcja zostanie udostępniona do pobrania cyfrowego 24 listopada, a na DVD oraz Blu-ray – 4 grudnia.

Tom Baker powiedział:

Shada była jedną z moich ulubionych historii. Mam dużo miłych wspomnień z kręcenia scen w lokacjach w Cambridge. Rozczarowało mnie, że nie dokończono prac w studiu. Cieszę się, że BBC Worldwide znalazło sposób zaprezentowania fanom kompletnej wizualnie wersji tej historii.

Odcinek przedstawia historię Doktora, który razem ze swoją towarzyszką Romaną oraz emerytowanym Władcą Czasu, profesorem Chronotisem, starają się pokonać złego kosmitę Skagra, który usiłuje wykraść sekrety planety-więzienia o nazwie Shada.

Doctor Who: Shada produkuje ten sam zespół, który odpowiadał za niezwykle dobrze przyjętą animację The Power of the Daleks. Zespół otrzymał dostęp do niemal siedmiu godzin surowego nagrania nakręconego oryginalnie w 1979 roku, z którego edytują nową produkcję ze strzępów materiału, skanując oryginalne negatywy filmowe do jakości full HD i cyfrowo je remasterując.

Paul Hembury – producent wykonawczy BBC Worldwide powiedział:

Fani pokochali The Power of the Daleks, więc jesteśmy zachwyceni, że możemy skompletować i zaprezentować im inny zaginiony odcinek klasycznej Doctor Who.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun produkcji:

To nie pierwsza próba przybliżenia Shada fanom Doctor Who – scenariusz ukazał się w formie powieści, możemy też posłuchać słuchowiska Shada wyprodukowanego przez Big Finish.

My już nie możemy się doczekać, by zobaczyć odnowioną wersję odcinka Shada – zapowiada się naprawdę dobrze! A co wy sądzicie – czy ta odsłona sprosta wymaganiom fanów?

Źródło: Doctor Who TVUwielbia herbatę, seriale (zwłaszcza brytyjskie) i superbohaterskie filmy. W przerwach pomiędzy seansami kolejnych odcinków lub filmów, udaje że studiuje. Gdyby mogła nie dorastałaby.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Wkrótce dostaniemy kompletny klasyczny odcinek Shada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *