Poznajcie nową producent wykonawczą serialu

Wiemy już, kto dołączy do Chrisa Chibnalla i Matta Strevensa jako producent wykonawczy najnowszej, jedenastej serii Doctor Who.

Nadszedł czas wielkich zmian w Doctor Who – nowa regeneracja, nowy główny scenarzysta, nowy towarzysz… Pora więc też na nowego producenta wykonawczego. Dotychczas wiedzieliśmy, że stanowiska te obejmą Chris Chibnall i Matt Strevens (który pracował m.in. przy produkcji filmu An Adventure in Space and Time). Teraz do ich grona dołączy Sam Hoyle, tym samym powiększając żeńską część serialowej kadry, na czele której stoi oczywiście Jodie Whittaker.

producent

Wiadomość o jej zatrudnieniu przy serialu została ujawniona przy okazji innego artykułu, być może przypadkowo. Creative Cardiff ogłosiło spotkanie z Simonem Winstonem, a na stronie wydarzenia możemy przeczytać:

Simon Winstone rozmawia o swojej nowej roli szefa produkcji dramatycznej w BBC z Sam Hoyle, producent wykonawczą jedenastej serii Doctor Who.

Na końcu artykułu jest jeszcze notka:

Sam Hoyle niedawno dołączyła do Doctor Who jako producent wykonawczy i będzie towarzyszyć nowemu głównemu scenarzyście, Chrisowi Chibnallowi oraz drugiemu producentowi wykonawczemu, Mattowi Strevensowi.

Jednak nie będzie to pierwsza współpraca Hoyle i Chibnalla. Razem pracowali przy serialu Broadchurch oraz filmie The Great Train Robbery, stworzonym dla BBC. Oczywiście ma ona na swoim koncie wiele innych produkcji, jak na przykład miniserial The Life and Adventures of Nick Nickleby.

Nasza redakcja z niecierpliwością czeka na więcej newsów z planu nowej serii. A co wy sądzicie o tym wyborze?

Źródło: Creative Cardiff

PATRONITEWiecznie roztrzepana studentka, kochająca światy fantasy i science fiction. Od zawsze z nosem w książce, nie wyobrażająca sobie życia bez swoich ulubionych seriali i filmów. Zafascynowana Doktorem od małego i stawiająca go na 1. miejscu listy cudów wszechświata.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Poznajcie nową producent wykonawczą serialu

  1. Kolejna osoba z Broadchurch.W tym kontekście naprawdę ciekawe co będzie Murrayem Goldem – zostanie czy zastąpi go Olafur Arnalds.

    1. Ólafur Arnalds jest raczej pełnoetatowym muzykiem (tworzy sam jak i w duecie Kiasmos, a może ma też inne projekty – tu nie jesteśmy już pewni), więc nie sądzimy, żeby znalazł czas na bycie pełnoetatowym kompozytorem Doctor Who. Nawet gdyby mu to zaproponowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *