Nowy trailer od Big Finish!

Nowy trailer słuchowiska The Cloisters of Terror jest już dostępny na stronie Big Finish.

Doktor Who był od zawsze znany jako serial, który często sprawia, że widzowie odczuwają silny niepokój i nieprzebraną chęć, by najstraszniejsze momenty przeczekać za kanapą lub z twarzą wtuloną w poduszkę. W przypadku wielu historii byłoby to raczej błędem, ponieważ najczęściej to właśnie momenty zatrważające widzów uniemożliwiają im oderwanie wzroku od ekranów telewizorów nawet na sekundę. Szczególnie serie z udziałem Czwartego Doktora często są uznawane za najbardziej przerażające, co Big Finish postanowiło bezwstydnie wykorzystać, wydając słuchowisko The Cloisters of Terror.

Tak brzmi oficjalne streszczenie fabuły sformułowane przez Jonathana Morrisa:

St Matilda’s College w Oxfordzie jest nawiedzony. W przeszłości budynek pełnił rolę klasztoru i, jak głosi legenda, trzy widmowe zakonnice wędrują jego korytarzami po zapadnięciu zmroku. Podobno ten, kto ujrzy owe zakonnice, nie będzie miał przed sobą długiego życia.

Kiedy jeden z żaków ginie w tajemniczych okolicznościach, dziekan placówki – lady Emily Shaw – nie widzi innego wyjścia niż powiadomić policję. Wydaje się, że jej wezwanie zostało wysłuchane w momencie, gdy niebieska budka policyjna nagle zjawia się w jej gabinecie. Doktor i Leela zmierzą się z mrocznym sekretem skrytym w mrokach podziemi budynku przez ponad tysiąc lat…

Nazwisko pani dziekan brzmi znajomo? Nie? Powinno, ponieważ Emily Shaw (w tej roli Rowena Cooper) okazuje się być matką Liz Shaw – towarzyszki Trzeciego Doktora.

Oficjalna data wydania The Cloisters of Terror zaplanowana jest na czerwiec tego roku, jednak już teraz istnieje opcja składania zamówień w przedsprzedaży. Poniżej zamieszczamy świeżutki trailer słuchowiska.

Źródła: Big Finish, KasterborousKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *