Big Finish – przedłużenie licencji i nowe przygody Ósmego

Od wydawnictwa Big Finish napływają same dobre wieści – przedłużono licencję do 2020 oraz otrzymamy nowe przygody Ósmego Doktora!

W ostatnich dniach Big Finish powoduje same uśmiechy u swoich fanów. 27 marca na stronie wydawnictwa ogłoszono, iż BBC Worldwide przedłużyło licencję na produkcję przygód Doktora w wersji audio do 31 marca 2020 roku!

Producent wykonawczy, Jason-Haigh Ellery:

W zeszłym roku Big Finish celebrowało 15 lat produkcji słuchowisk Doktora Who. To wspaniały kamień milowy dla naszej firmy. Jestem zachwycony, mogąc ogłosić, że nasza licencja została właśnie przedłużona do 31 marca 2020 roku. Ogromnie cieszymy się z możliwości produkcji przygód Doktora  i jego towarzyszy przez co najmniej najbliższe pięć lat, pomagając im w walce z Dalekami, Cybermenami i Voord w całym wszechświecie!

Nicholas Briggs, producent wykonawczy, dodaje:

Praca z Big Finish nad ukochanym przez BBC i nas samych Doktorem Who jest prawdziwym zaszczytem. Jesteśmy szczęśliwi z możliwości kontynuowania przygód dużo dłużej ponad ten 15-letni kamień milowy.

Kierownik produkcji, David Richardson, ujawnia:

Jesteśmy już w trakcie planowania historii z serii Doktora Who na lata 2017 i 2018. Będzie więcej przygód z Piątym, Szóstym i Siódmym Doktorem w głównej linii wydawniczej, więcej historii Czwartego Doktora i jego towarzyszy w serii The Fourth Doctor Adventures oraz nowa era dla Ósmego Doktora, Liv Chenki i ich nowej przyjaciółki, Helen Sinclair w Doctor Who: Doom Coalition. Dodatkowo będziemy kontynuować poznawanie odmiennych światów w naszych popularnych seriach spin-offowych.

Nowe przygody Ósmego? Tak! Z dniem wczorajszym na październik 2015 wydawnictwo ogłosiło nową serię przygód Ósmego Doktora i jego towarzyszki, Liv Chenki, granej przez Nicolę Walker, którzy wkroczą w nową erę Doktora Who – TARDIS zostanie wezwana z powrotem na Gallifrey przez Władców Czasu. Doktor i Liv razem staną do walki z wrogiem znanym jedynie jako Jedenasty…

Doctor Who: Doom Coalition to epicka saga rozpisana na cztery części – łącznie szesnaście odcinków, które połączone stworzą jedną, zapierającą dech w piersiach sagę, doprowadzającą odwagę i zaradność Doktora do samych granic.

Producent, David Richardson:

doom-coalition-28-03-2015
Okładka pierwszej części sagi „Doom Coalition”

Całość historii „Doom Coalition” została opracowana przeze mnie i Kena Bentleya w trakcie wielu rozmów w studio. Nasza rama została wypełniona przez wspaniały zespół scenarzystów, i zrealizowana przez błyskotliwą obsadę – już nie mogę się doczekać na ten roller-coaster, który rozpocznie się w październiku!

Reżyser, Ken Bentley:

„Doom Coalition” jest niepodobne do wszystkiego, co dotychczas zrobiliśmy. Jest na poziomie, który, mam nadzieję, zadowoli wiernych słuchaczy. To także nowa, całkowicie samodzielna przygoda, będąca świetnym miejscem do zapoznania się po raz pierwszy z Doktorem Who w formie słuchowisk.

Pierwszy pakiet przyniesie nam dodatkowego załoganta TARDIS, gdy w drugim odcinku na jej pokład wejdzie utalentowana filolog, Helen Sinclair.

Postać Helen przybliża producent, David Richardson:

Helen pochodzi z 1963 roku. Jest, po części, inspirowana pierwszą producentką Doktora Who, Verity Lambert – silnie umotywowaną, nastawioną na karierę kobietą w profesji zdominowanej przez mężczyzn. Oraz upartą i zdolną towarzyszką na miarę Barbary Wright, Sary Jane Smith i Tegan Jovanki.

mcgann-morahan-28-03-2015
Paul McGann i Hattie Morahan

Rolę Helen odtwarza Hattie Morahan, znana m.in. z takich tytułów telewizyjnych jak „Bodies”, „Eternal Law”, „Bletchely Circle” oraz niedługo wchodzącego do kin „Mr Holmes”.

Hattie była na naszym celowniku już od jakiegoś czasu, i czekaliśmy na pojawienie się odpowiedniej roli dla niej. Gdy nagrywaliśmy „Dark Eyes 4”, nazwisko Hattie pojawiło się w rozmowach, i Paul zaczął mówić z wielkim entuzjazmem, jak bardzo chciałby z nią pracować. Puzzle same zaczęły się układać. To był najmniej kłopotliwy angaż w życiu!

Pierwszy odcinek „Doom Coalition” przedstawia nam zupełnie nowego wroga – jednak takiego, z którym Doktor walczył w trakcie swojego życia. Jedenasty jest Władcą Czasu, który zachowuje każdą swoją osobowość po każdej regeneracji. W swojej jedenastej inkarnacji, jest szalonym socjopatą. Schwytany przez Siódmego Doktora i przetrzymywany w odosobnieniu na Gallifrey, Jedenaty był kontrolowany przez wiele lat. Lecz teraz uciekł…

Jako Jedenasty występuje Mark Bonnar, który występował w niedawno nadawanym przez Channel 4 „Catastrophe” oraz zdobył uznanie krytyków w „The Line of Duty”. Znany jest także z głównych ról w „Shetland”, „Psychoville” oraz „Paradox”.

Pozostałe nazwiska ze znakomitej obsady to m.in. Robert Bathurst („Downton Abbey”, „Toast of London”, „Blandings”), Caroline Langrishe („Dominick Hide”, „Lovejoy”, „Judge John Deed”), Ramon Tikaram („Stella”, „Jupiter Ascending”, „Game of Thrones”), David Yelland („Chariots of Fire”, „Poirot”), John Woodvine („Doctor Who: The Armageddon Factor”), Harry Myers („Bernice Summerfield”), Esther Hall („Queer as Folk”, „Spooks”, „Rome”) oraz Matthew Cottle („Game On”, „Citizen Khan”).

„Doctor Who: Doom Coalition” zostanie wydanie w październiku 2015, pozostałe trzy tomy ukażą się w 2016 oraz 2017 roku, a całość będzie można kupić w jednym pakiecie.

Ostatnią przygodą Ósmego Doktora była saga „Doctor Who – Dark Eyes”. „Dark Eyes 4” zostało wydane w marcu, od 1 kwietnia będzie dostępne po pełnej cenie £40 za format CD oraz £35 za pobranie. Jednak cały pakiet czterech części „Dark Eyes” jest do kupienia już za £80.

Jak widzimy, dużo się dzieje a jeszcze więcej będzie się działo. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi przygodami Ósmego Doktora, jak i zapoznania się z przeszłymi przygodami od Big Finish, by móc z jeszcze większym entuzjazmem oczekiwać nowych słuchowisk!

Źródła informacji i zdjęć: – Big Finish – przedłużenie licencjiBig Finish – Doctor Who: Doom Coalition FacebookJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Big Finish – przedłużenie licencji i nowe przygody Ósmego

 1. Nie słuchałem jeszcze ostatniej części Dark Eyes, ale wygląda na to, że Molly O’Sullivan pożegna się z Doktorem na dobre. Szkoda, bo bardzo ją polubiłem, w szczególności jej irlandzki akcent.

  A co do tego „Jedenastego”… Co to znaczy, „zachowuje każdą swoją osobowość po każdej regeneracji”?

  1. No, as it written on the tin :P Weźmy Doktora – każda jego inkarnacja ma swoją osobowość, która się zmienia z każdą regeneracją. W przypadku „Jedenastego” nie ma sytuacji, że jego konkretna inkarnacja ma tą konkretną osobowość, czyli np. podczas tej jedenastej inkarnacji wykazuje cechy osobowości obecnej, jak i poprzednich tak samo mocno, są tak samo widoczne, nie ma przewagi jednej nad innymi.
   Nie wiem, czy wystarczająco jasno napisałam…. ale chyba można dojść do sedna.

  2. Wyobraź sobie, że Doktor Matta Smitha zachowuje się jak wszystkie jego dotychczasowe wcielenia jednocześnie…
   Brrrrr. Creepy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *