Nowe światy w spin-offie Big Finish

Big Finish oferuje nam kolejny nowy spin-off w uniwersum Doctor Who. W tym tygodniu zadebiutowała nowa seria słuchowisk The Robots, w których poznajemy nowe przygody postaci poznanych w The Eight Doctor Adventutes.

Liv Chenka, towarzyszka Ósmego Doktora, o której mówiliśmy m.in. tutaj, powraca na ojczystą planetę Kaldor. Spotyka tam Roboty, które my poznaliśmy w 1977 roku, w odcinku The Robots of Death z Czwartym Doktorem i Leelą.

Okładka słuchowiska "The Robots".

Oficjalny opis słuchowisk brzmi tak:

Podczas wydarzeń w Ravenous 2, Liv Chenka pozostawia Doktora i TARDIS za sobą. Tylko na jeden rok. Rok, przez który będzie mieszkać na Kaldorze i spróbuje ponownie poznać swoją siostrę, Tulę.

W międzyczasie Kaldor przechodzi okres burzliwej przemiany. Technologia staje się coraz bardziej zaawansowana: roboty ewoluują, sztuczna inteligencja się dostosowuje, a wraz z tymi zmianami ewoluuje również polityka. I to w niebezpieczny sposób.

Czy Liv i Tula mogą coś zmienić w najbardziej niespokojnym czasie w historii świata?

Na serię składać się będą cztery wydania, w ramach których znajdować się będzie łącznie dwanaście historii. W ramach The Robots Volume One poznajemy trzy przygody:

1.1 The Robots of Life autorstwa Rolanda Moore’a

Po powrocie do życia na Kaldorze, Liv bada centrum medyczne, w którym pacjenci umierają.

1.2 The Sentient autorstwa Roberta Whitelocka

Vissey to małe dziecko – coś w stylu perfekcyjnej młodej dziewczynki, którą każdy rodzic chciałby adoptować. Jest również sztuczna – i postrzega świat w zupełnie inny sposób niż ludzie.

1.3 Love Me Not autorstwa Johna Dorney

Wdowiec sięga po ekstremalne metody, aby utrzymać przy życiu wspomnienia o zmarłej żonie.

Nicola Walker i Claire Rushbrook, aktorki występujące w "The Robots".

Powracająca do roli Liv aktorka Nicola Walker podsumowała, co nowa seria słuchowisk przynosi uniwersum Doctor Who:

Jesteśmy z Liv Chenką i jej siostrą Tulą na ich rodzinnej planecie. Na Kaldorze zauważa się wyraźny wzrost wykorzystania sztucznej inteligencji, a Tula jest na tego czele. Co się więc wydarzy, gdy relacje międzyludzkie i sztuczna inteligencja zderzą się ze sobą?

Co ciekawe, gdy w przeszłości rozmawialiśmy o sztucznej inteligencji w sci-fi, była to dla nas daleka przyszłość. Teraz, gdy mówimy o tym, w tym wyimaginowanym świecie, nie jest to tak dalekie od nas w świecie rzeczywistym, i nie jest to aż tak niewiarygodne. Przyszłość jest już znacznie bliżej.

Claire Rushbrook, która wcieliła się w Tulę, siostrę Liv, dodała:

Uwielbiam to słuchowisko. Jest pełne tempa. Myślę, że jest naprawdę ekscytujące. Zajmuje się nieuporządkowaną szarą strefą z tym, co robią ludzie w żałobie – jak bardzo są zdesperowani i po jakie desperackie środki mogą sięgnąć. Podoba mi się również dynamika pomiędzy Tulą i Liv. Mamy tutaj czułość i eksplorację emocji, z którymi nie mieliśmy do czynienia w historiach z większą ilością akcji oraz nauki.

Trailer spin-offu można obejrzeć poniżej:

The Robots: Volume One jest dostępne do zakupu tutaj – w cenie £19.99 jako zestaw płyt CD w wersji kolekcjonerskiej lub £16.99 w wersji do pobrania. Można też zaoszczędzić i zamówić z wyprzedzeniem wszystkie części słuchowiska.

Znamy też daty premiery kolejnych części serii The Robots. Będą to: Volume Two – czerwiec 2020, Volume Three – grudzień 2020 oraz Volume Four – czerwiec 2021.

Znacie Robotów? Jakie, waszym zdaniem, inne postacie z klasycznych serii mogłyby pojawić się w słuchowiskach? Czekacie na kolejne spin-offy?

Źródło: Big Finish

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *