Nowy opis pierwszej powieści z Trzynastą Doktor

1 listopada tego roku ukaże się drukiem pierwsza książka z Trzynastą Doktor i jej przyjaciółmi, The Secret in Vault 13. Jej autorem jest uznany pisarz David Solomons, o czym informowaliśmy was tutaj. Niedawno ogłoszono treść opisu wydawniczego, jaki pojawi się na odwrocie powieści.

Kiedy w marcu 2018 roku zapowiedziano powstanie pierwszej powieści z nową Doktor, plany obejmowały już wstępnie jej streszczenie. Teraz mamy już pewną informację na temat ostatecznego brzmienia tego opisu, dodatkowo wiemy też, w jakich formatach ukaże się książka. Będzie ona dostępna w twardej i miękkiej oprawie, w wersji na elektroniczne czytniki książek, w wersji audio oraz w wydaniu wzmocnionym, przeznaczonym na użytek bibliotek.

Nowy opis przedstawia się następująco:

Pierwsza kobieta Doktor w historii i premiera nowej serii jesienią 2018 roku to okazja do świętowania! Autor bestsellerów, David Solomons, przedstawia superbłyskotliwą, energiczną bohaterkę w samodzielnej historii, tętniącej akcją i humorem.

Doktor jeszcze nigdy nie stała przed wyzwaniem takim jak to.

Złowieszcza szkoła, której ukończenie oznacza śmierć…

Potworna zagadka czająca się gdzieś poniżej cichej londyńskiej ulicy…

Rozpaczliwa prośba o pomoc, dochodząca z… Chwileczkę. Z rośliny doniczkowej?

Doktor została wezwana. Galaktyka stoi w obliczu okropnego zagrożenia i tylko Władczyni Czasu może ją ocalić. Ale by tak się stało, musi włamać się do starożytnego Galaktycznego Skarbca Nasion. A w samym jego sercu kryje się sekretny Skarbiec Numer 13. Skarbiec, którego nie otwierano od milionów lat, mieści się w odległym, zamarzniętym zakątku wszechświata – z którego jeszcze nikt nigdy nie wrócił żywy…

Czy Doktor i jej przyjaciele, Yaz, Ryan i Graham, będą w stanie odkryć zaskakujący sekret Skarbca Numer 13?

Pierwotnie planowany opis dostarczał nam nieco innych informacji. Jeśli je złożymy z tym, co czytamy powyżej, dostaniemy całkiem wyraźny zarys fabuły. Notka miała brzmieć:

Doktor jeszcze nigdy nie stała przed wyzwaniem takim jak to.

W najzimniejszym miejscu wszechświata znajduje się Galaktyczny Skarbiec Nasion. Istnieje on od pokoleń, przechowując i chroniąc próbki roślin z całej galaktyki, by nasiona przetrwały na wypadek planetarnej katastrofy.

A w samym jego sercu kryje się sekret. Skarbiec Numer 13.

Nie otwierano go od milionów lat i nikt nie jest pewien, co się w nim znajduje. Plotki mówią o wielkim skarbie i o straszliwej broni.

Doktor i jej towarzysze ścigają się ze starożytnym zakonem zwanym Ogrodnikami z Tellus, by jako pierwsi otworzyć skarbiec. Kto pierwszy uzyska do niego dostęp, ten odkryje przerażającą tajemnicę Nasienia Rodzaju.

Książka, idealna dla młodszych czytelników, to pozycja obowiązkowa dla każdego fana i świetne wprowadzenie do Doctor Who i jego znakomitej nowej serii startującej jesienią 2018 roku.

Teraz już sporo wiemy na temat pierwszej powieści z Trzynastą Doktor, prawda? Książka będzie miała 304 strony (początkowo planowano ich około 250, co oznacza, że zyskujemy dodatkowe 50 fascynujących stron).

The Secret in Vault 13 ukaże się 1 listopada i będzie kosztować £6,99 – okładka miękka, £3,99 – wersja na czytniki i £12,99 – w wersji audio. Drugą powieść, którą Solomons osadził w świecie Doctor Who, przeczytamy natomiast jesienią 2019 roku.

Kto z was lubi doświadczać przygód Doktor(a) na kartach powieści?

Źródło: Doctor Who Companion

3 thoughts on “Nowy opis pierwszej powieści z Trzynastą Doktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *