David Solomons napisze dwie książki z Trzynastą Doktor

David Solomons podpisał umowę na napisanie dwóch powieści z Trzynastą Doktor.

Książki powstaną dla BBC Children’s Books, więc będą skierowane dla młodszych odbiorców. Poznaliśmy szczegóły pierwszej z nich.

The Secret in Vault 13 opowie o Trzynastej Doktor i jej przyjaciołach Grahamie, Yasmin i Ryanie. Grupa będzie ścigała się ze starym wrogiem do Galaktycznego Skarbca Nasion – skarbu pełnego próbek roślin z całej galaktyki. Skarbiec umiejscowiony będzie w najzimniejszym miejscu wszechświata.

Książka zostanie opublikowana 1 listopada 2018 roku.

Druga z książek nie ma jeszcze tytułu, ale zostanie wydana jesienią 2019 roku.

Ruth Knowles, wydawca w Penguin Random House Children’s UK opowiada:

Patrzyliśmy, jak cudowny David Solomons jak burza podbija świat młodych swoimi powieściami. Pełno w nich niezwykłych postaci, ekscytacji i humoru. To rzeczy, które również sprawiają, że Doctor Who jest specjalny i jesteśmy zaszczyceni, że to David przyniesie przygody Trzynastej Doktor na kartkach papieru dla młodych ludzi w 2018 roku.

David Solomons ma na koncie kilka nagród za swoje publikacje, na przykład jego pierwsza książka, My Brother is a Superhero, otrzymała nagrodę za dziecięcą książkę 2016 roku – The British Book Industry Awards Children’s Book of the Year 2016.

Im więcej Doktorowych rzeczy, tym lepiej dla wszystkich fanów. Na te pozycje również czekamy.

Źródło: The Book SellerUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę. Obecnie możecie go czytać gdzieś indziej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *