Nowy cykl słuchowisk z Doktorem Wojny od Big Finish

Big Finish poinformowało, że już w grudniu w pierwszej części serii dwunastu słuchowisk John Hurt powróci jako Doktor Wojny.

Doktor Wojny został wprowadzony do Whoniwersum przy okazji pięćdziesiątej rocznicy serialu. Odegrał kluczową rolę w odcinku rocznicowym. Jest sekretną inkarnacją Doktora, która odrzuciła ten tytuł, by walczyć w Wojnie Czasu.

Producent wykonawczy Big Finish, Jason Haigh-Ellery powiedział:

Byłem wielkim fanem Johna odkąd pierwszy raz zobaczyłem go w powtórkach serialu Ja, Klaudiusz w latach osiemdziesiątych i w jego nominowanej do Oskara roli Człowieka-Słonia. Oglądając jego występ w odcinku rocznicowym zacząłem marzyć, że może któregoś dnia w dalszej przyszłości będziemy mieć szansę pracować z nim nad doktorowymi słuchowiskami. Nie minęły dwa lata i to się stało! John stworzył fantastyczną postać ze wspaniałego scenariusza Stevena Moffata. Teraz mamy okazję poznać tę postać lepiej i usłyszeć, jak John wchodzi w tę rolę. Przed nami kawał niesamowitej przygody, w której Doktor Wojny wkracza do bitwy. Ale kto jest większym zagrożeniem – Dalekowie czy Władcy Czasu?

Przygody Doktora Wojny zostaną opowiedziane w czterech boxach, każdy zawierający trzy powiązane ze sobą godzinne słuchowiska. Pierwszy box set będzie nosił tytuł “Only the Monstrous”. Jego scenarzystą i reżyserem jest Nicholas Briggs, wśród którego osiągnięć w Big Finish jest m.in. nagrodzone Audio Award znakomite słuchowisko “Dark Eyes” z Ósmym Doktorem.

Briggs tak opisał te nowe słuchowiska:

Historia Doktora, który odrzuca swój tytuł, by uczynić coś niewyobrażalnego na ostatecznym polu bitwy – w całym czasie i przestrzeni – była dla mnie pokusą nie do odparcia. Tak głęboko niepokojąca i wciągająca jest postać stworzona przez niezwykłe talenty Stevena Moffata i Johna Hurta. To prawdziwy przywilej móc nad nim pracować.

W obsadzie serii słuchowisk z Doktorem Wojny jest również Jacqueline Pearce, grająca Władczynię Czasu, Cardinal Ollistrę – wielką manipulatorkę toczącą Wojnę Czasu przeciwko Dalekom. Aktorka pracowała jak dotąd przy serialach Rewolwer i Melonik, Moondial oraz Callan,  słuchowisku Doctor Who: Death Comes to Time oraz pierwszym serialu Russella T Daviesa, Dark Season. Jest również znana wielu fanom sci-fi  z roli Servalan w kultowym brytyjskim serialu Blake’s 7.

“Only the Monstrous” zostanie wydane w grudniu tego roku, natomiast druga część, “Infernal Devices”, w lutym 2016. Jej scenarzystami będą John Dorney, Phil Mulryne i Matt Fitton. Trzecia i czwarta część są obecnie w preprodukcji.

Producent David Richardson powiedział o pracy nad słuchowiskami:

To niesamowity przywilej móc współpracować z tak uznanym aktorem, grającym tak znakomicie napisaną rolę. To Doktor Who w swojej najmroczniejszej wersji – w erze, w której nasz bohater odrzuca swoje główne wartości, by spróbować uratować galaktykę w jej najczarniejszej godzinie. Obiecujemy odważnie i błyskotliwie opowiadane historie z porywającą interakcją postaci oraz epicką, kinową skalą produkcji.

Oprócz słuchowisk z Doktorem Wojny w listopadzie 2017 zostanie wydany box będący prequelem do całej sagi – Doctor Who: The Eighth Doctor – The Time War. Opowie ono o wczesnym stadium Wojny Czasu z perspektywy Ósmego Doktora. Wystąpi w nim Paul McGann oraz postacie wprowadzone w historiach z Doktorem Wojny.

Wszystkie cztery boxy razem z prequelem można już dziś zamówić ze strony Big Finish, każde za jedyne 20 funtów (CD i pliki do ściągnięcia) albo wszystkie pięć w pakiecie. Zamówienie wersji CD w przedsprzedaży zapewnia darmową wysyłkę na terenie UK. Każdy kupujący wersję CD zyskuje dostęp do wersji do ściągnięcia w dniu premiery.

Źródło: Big Finish ProductionsMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Nowy cykl słuchowisk z Doktorem Wojny od Big Finish

  1. Coś czułem, że to się w końcu stanie, ale nigdy bym nie pomyślał, że John Hurt wróci do roli tak szybko. Naprawdę niesamowita wiadomość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *