Nowy cykl słuchowisk z Doktorem Wojny od Big Finish

Big Finish poinformowało, że już w grudniu w pierwszej części serii dwunastu słuchowisk John Hurt powróci jako Doktor Wojny.

Doktor Wojny został wprowadzony do Whoniwersum przy okazji pięćdziesiątej rocznicy serialu. Odegrał kluczową rolę w odcinku rocznicowym. Jest sekretną inkarnacją Doktora, która odrzuciła ten tytuł, by walczyć w Wojnie Czasu.

Producent wykonawczy Big Finish, Jason Haigh-Ellery powiedział:

Byłem wielkim fanem Johna odkąd pierwszy raz zobaczyłem go w powtórkach serialu Ja, Klaudiusz w latach osiemdziesiątych i w jego nominowanej do Oskara roli Człowieka-Słonia. Oglądając jego występ w odcinku rocznicowym zacząłem marzyć, że może któregoś dnia w dalszej przyszłości będziemy mieć szansę pracować z nim nad doktorowymi słuchowiskami. Nie minęły dwa lata i to się stało! John stworzył fantastyczną postać ze wspaniałego scenariusza Stevena Moffata. Teraz mamy okazję poznać tę postać lepiej i usłyszeć, jak John wchodzi w tę rolę. Przed nami kawał niesamowitej przygody, w której Doktor Wojny wkracza do bitwy. Ale kto jest większym zagrożeniem – Dalekowie czy Władcy Czasu?

Przygody Doktora Wojny zostaną opowiedziane w czterech boxach, każdy zawierający trzy powiązane ze sobą godzinne słuchowiska. Pierwszy box set będzie nosił tytuł „Only the Monstrous”. Jego scenarzystą i reżyserem jest Nicholas Briggs, wśród którego osiągnięć w Big Finish jest m.in. nagrodzone Audio Award znakomite słuchowisko „Dark Eyes” z Ósmym Doktorem.

Briggs tak opisał te nowe słuchowiska:

Historia Doktora, który odrzuca swój tytuł, by uczynić coś niewyobrażalnego na ostatecznym polu bitwy – w całym czasie i przestrzeni – była dla mnie pokusą nie do odparcia. Tak głęboko niepokojąca i wciągająca jest postać stworzona przez niezwykłe talenty Stevena Moffata i Johna Hurta. To prawdziwy przywilej móc nad nim pracować.

W obsadzie serii słuchowisk z Doktorem Wojny jest również Jacqueline Pearce, grająca Władczynię Czasu, Cardinal Ollistrę – wielką manipulatorkę toczącą Wojnę Czasu przeciwko Dalekom. Aktorka pracowała jak dotąd przy serialach Rewolwer i Melonik, Moondial oraz Callan,  słuchowisku Doctor Who: Death Comes to Time oraz pierwszym serialu Russella T Daviesa, Dark Season. Jest również znana wielu fanom sci-fi  z roli Servalan w kultowym brytyjskim serialu Blake’s 7.

„Only the Monstrous” zostanie wydane w grudniu tego roku, natomiast druga część, „Infernal Devices”, w lutym 2016. Jej scenarzystami będą John Dorney, Phil Mulryne i Matt Fitton. Trzecia i czwarta część są obecnie w preprodukcji.

Producent David Richardson powiedział o pracy nad słuchowiskami:

To niesamowity przywilej móc współpracować z tak uznanym aktorem, grającym tak znakomicie napisaną rolę. To Doktor Who w swojej najmroczniejszej wersji – w erze, w której nasz bohater odrzuca swoje główne wartości, by spróbować uratować galaktykę w jej najczarniejszej godzinie. Obiecujemy odważnie i błyskotliwie opowiadane historie z porywającą interakcją postaci oraz epicką, kinową skalą produkcji.

Oprócz słuchowisk z Doktorem Wojny w listopadzie 2017 zostanie wydany box będący prequelem do całej sagi – Doctor Who: The Eighth Doctor – The Time War. Opowie ono o wczesnym stadium Wojny Czasu z perspektywy Ósmego Doktora. Wystąpi w nim Paul McGann oraz postacie wprowadzone w historiach z Doktorem Wojny.

Wszystkie cztery boxy razem z prequelem można już dziś zamówić ze strony Big Finish, każde za jedyne 20 funtów (CD i pliki do ściągnięcia) albo wszystkie pięć w pakiecie. Zamówienie wersji CD w przedsprzedaży zapewnia darmową wysyłkę na terenie UK. Każdy kupujący wersję CD zyskuje dostęp do wersji do ściągnięcia w dniu premiery.

Źródło: Big Finish ProductionsMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Nowy cykl słuchowisk z Doktorem Wojny od Big Finish

  1. Coś czułem, że to się w końcu stanie, ale nigdy bym nie pomyślał, że John Hurt wróci do roli tak szybko. Naprawdę niesamowita wiadomość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *