Bajki Władców Czasu – audiobooki już w sieci

Zapowiadana książka pojawiła się już w wersji do odsłuchania – audiobooki do kupienia i ściągnięcia z Amazon UK oraz  iTunes.

Te porywające historie zawierają tajemnicze mity oraz legendy o wszelkiej maści potworach i herosach z każdego zakątka wszechświata. Pierwotnie opowiadane młodym Galliferyanom na dobranoc, te pokręcone historie to czarująca lektura dla Whovian w każdym wieku.

Mała Czerwona Rose („Little Rose Riding Hood”)

Czyta Rachael Stirlin.

Głęboko w lesie, Rose zmierza do chatki swojej babci. Uważa, żeby nie wpaść na Złego Wilka, ale o co chodzi z dziwacznym drwalem w czarnej, skórzanej kurtce, którego spotyka na swojej drodze? I dlaczego Babcia ma nagle takie ostre zęby?

Piernikowa pułapka („The Gingerbread Trap”)

Czyta Samuel Anderson.

Kiedy Everlyne wraz z bratem Malkusem zgubili się w lesie, znaleźli domek z piernika i cukierków. Ale miła staruszka, która w nim mieszka, nie jest wcale taka niepozorna, jak może się wydawać. Ten dziwny metalowy pojazd i tajemnicze beczki oleju… Może nie jest nawet człowiekiem?

fairytale-audiio-1

Niechlujny Grajek („The Scruffy Piper”)

Czyta Nicholas Briggs.

Stacja kosmiczna Hamlyn jest oblężona. Tysiące niewielkich, metalowych stworzeń przemierza przestrzeń kosmiczną, wysłane przez srebrnych wojowników, chcące zagnieździć się na stacji. Jedyną nadzieją załogi jest odrobinę niechlujnie wyglądający nieznajomy z fletem i tajemniczą niebieską budką.

Helana i Bestia („Helana and the Beast”)

Czyta Pippa Bennett-Warner.

Uwięziona w zamku przez straszliwą Bestię, Helana zaprzyjaźnia się z innym mieszkańcem zamku – zrzędliwym, siwym bibliotekarzem. Czy Bestia i bibliotekarz okażą się być kimś więcej, niż można by przypuszczać?

fairytale-audiio-2

Andiba i Czterech Slitheenów („Andiba and the Four Slitheen”)

Czyta Yasmin Page.

Pewnego dnia, podczas spaceru wśród wzgórz, młoda kobieta o imieniu Andiba chowa się, kiedy zauważa kilka obcych istot obok dziwnie wyglądającego metalowego pojazdu. Czy zdoła powstrzymać ich niecne plany dotyczące pobliskiej gorzelni, zanim będzie za późno?

Zbieracz Rozpaczy („The Grief Collector”)

Czyta Michelle Gomez.

Melina i Varan byli w sobie zakochani od dzieciństwa. Dzień ślubu powinien być najszczęśliwszym w ich życiu. Ale czy kiedy wszystko zaczyna zmierzać w bardzo złym kierunku, mogą powierzyć naprawę sytuacji tajemniczemu nieznajomemu w prążkowanym garniturze?

fairytale-audiio-3

Trzech Niemiłych Braci („The Three Brothers Gruff”)

Czyta Paul McGann.

Trzech braci wraca do swojej wioski. Jeden jest bardzo silny, drugi niezwykle odważny, zaś trzeci – chociaż mały i słaby w porównaniu z braćmi – jest wyjątkowo sprytny. Co się stanie, kiedy spotkają na swej drodze niskiego (ale zajadłego) przedstawiciela rasy wojskowych klonów?

Sirgwain i Zielony Rycerz („Sirgwain and the Green Knight”)

Czyta Andrew Brooke.

Trwa narada na dworze Króla Halfura, na którą stawili się najwspanialsi i najmężniejsi rycerze z całego królestwa, gdy nagle pojawia się niespodziewany gość. Wielki, zielony wojownik przyodziany w gadzi pancerz z rozmachem wkracza do komnaty – ale dlaczego potrzebuje ich pomocy?

fairytale-audiio-4

Ogród Posągów („Garden of Statues”)

Czyta Joanna Page.

Dzieci od zawsze bawiły się w ogrodzie Wielkiego Domu – chociaż czasem tamtejsze kamienne posągi wydają się same z siebie poruszać.

Lodowa Piękność („Frozen Beauty”)

Czyta Adjoa Andoh.

Statek kosmiczny ląduje awaryjnie i rozbija się na nieznanej planecie. Załoga, zawieszona w kriogenicznej śpiączce, nie ma szans na obronę przed pełzającymi, groźnymi stworzeniami czyhającymi na zewnątrz. Czy przystojny Kosmiczny Kapitan odnajdzie uśpionych podróżników, nim będzie za późno?

fairytale-audiio-5

Kopciuszek i Magiczna Budka („Cinderella and the Magic Box”)

Czyta Ingrid Oliver.

Kopciuszek straciła wszelką nadzieję na wzięcie – wraz ze swoją macochą i siostrami – udziału w królewskim balu, gdy nagle pojawia się tajemniczy człowiek w niebieskiej budce i zaczyna spełniać każde jej życzenie. Jednak dziewczyna wkrótce przekonuje się, że nie wszyscy pałacowi goście są tak szlachetni jak się jej wydaje…

Bliźnięta w Lesie („The Twins in the Wood”)

Czyta Anne Reid.

Cesarz Levithii został zamordowany i osierocił dwoje dzieci – przyszłych dziedziców tronu. Zdrajcy czają się za każdym rogiem, więc wkrótce dzieci zostają zmuszone uciekać w kosmos. Co się z nimi stanie, kiedy rozbiją się na nieznanej planecie pełnej niespodzianek?

fairytale-audiio-6

Trzech Małych Sontaran („The Three Little Sontarans”)

Czyta Dan Starkey.

W epickim starciu z samotnym Rutanem trzech Sontaran wybiera bardzo odmienne strategie w celu pokonania ich niezniszczalnego wroga raz na zawsze.

Jak i Tunel Czasoprzestrzenny („Jak and the Wormhole”)

Czyta Tom Baker.

Po tym, jak zakopał dziwne urządzenie na swojej farmie, Jak nagle ląduje w samym środku niezwykłej przygody. Przyjdzie mu zmierzyć się z tajemniczym, rogatym przeciwnikiem i ocalić świat od kompletnej zagłady.

fairytale-audiio-7

Królewna Śnieżka i Siedem Kluczy Zagłady („Snow White and the Seven Keys to Doomsday”)

Czyta Sophie Aldred.

Planetą Zima rządził kiedyś zły tyran, który zbudował Maszynę Zagłady. Kiedy został pokonany, siedem działających kluczy potrzebnych do jej uruchomienia zostało rozsianych po planecie. Teraz zła królowa knuje plan ich odnalezienia, ale Śnieżka zamierza ją powstrzymać.

fairytale-audiio-8

Źródło: The Doctor Who SiteMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *