Charlotte Moore o kobiecie w roli Doktora

Dyrektor BBC One Charlotte Moore podkreśliła, że nigdy nie wyklucza kobiety jako protagonisty w serialu SF oraz stwierdziła, że Peter Capaldi „przełamał lody” jako Doktor.

Moore stwierdziła, że Peter Capaldi jest fenomenalny w roli Doktora, ale zaznaczyła też, że w żadnym razie nie chciałaby ograniczać serialu w kwestii jego przyszłego kierunku.

W wywiadzie z Radio Times powiedziała:

Peter Capaldi jest fantastycznym Doktorem i zdecydowanie wybija się na tle poprzedników. Ale nigdy bym tego [kobiety w roli Doktora] nie wykluczyła. W Doktorze Who wspaniałe jest to, że wszystko jest możliwe.

Scenarzysta Steven Moffat natomiast powiedział wcześniej w tym roku:

Kobieta w roli Doktora jest czymś możliwym. Ale nie jest to też zupełnie przesądzona kwestia. Nie ma żadnej gwarancji. Czasami chciałbym, żeby polityka zeszła na dalszy plan i można było porozmawiać o sztuce, bo nie o nią w tej dyskusji niestety chodzi. Pytanie powinno brzmieć: czy to zadziała? Ten dzień nastąpi, kiedy ktoś powie: „ta osoba byłaby świetna”, a najbardziej konserwatywny i tradycjonalistyczny widz powie: „O Boże, tak. Nie podoba mi się idea Doktora-kobiety, ale ona byłaby świetna”.

Źródło: TheGuardian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *