AKTUALIZACJA: Nowości wydawnicze z Dwunastym i Clarą

Nowości wśród powieści, których wydanie zapowiedziano na ten rok.

BBC Books oficjalnie potwierdziło, że jeszcze w tym roku zostaną wydane trzy powieści z udziałem Dwunastego Doktora i Clary. Co prawda na razie nie opublikowano żadnej z okładek dla przewidywanych książek, ale BBC przynajmniej podało fanom nazwiska autorów i krótkie streszczenia każdego z tytułów. Nie opublikowano też żadnej z oficjalnych dat wejścia wymienionych książek do sprzedaży, jednak spekuluje się, że pierwsza z nich zawita na półki księgarń we wrześniu, a następne kolejno w październiku i listopadzie.

AKTUALIZACJA: Znamy już okładki wszystkich trzech książek. Mało tego, według sklepu Amazon, wszystkie książki mają się ukazać 10 września tego roku. A więc przepowiednie, że książki wejdą do księgarń jesienią są oficjalnie potwierdzone. Wszystkie książki można już przedpremierowo zamawiać na Amazonie.

Poniżej przedstawiamy streszczenia wspomnianych wyżej książek.

  • Royal Blood – Una McCormack

Nowości books (2)Święty Graal to bajka, mit! Nie istniał w waszym świecie, więc nie ma prawa istnieć tutaj!

Państwo-miasto Varuz upada. Książę Aurelian jest ostatnim ze swego rodu, jego kraj drży w posadach, zaś armia pod władzą jego wroga, księcia Conrada, właśnie przekracza góry, szykując się do inwazji. Aurelian w czasie rozstrzygającej bitwy zamierza postawić wszystko na jedną kartę. Zatem gdy święty człowiek zza gór – Doktor –  pojawia się w Varuz, Aurelian prosi go o błogosławieństwo w nadchodzącej walce.

Jednak w Varuz nie wszystko jest tym, na co wygląda. Zamiast zwyczajnego oręża, strażnicy miejscy posługują się mieczami laserowymi, zaś zamkowe korytarze oświetlają elektryczne świece. Żona Aureliana – Guena – wraz z Bernhardtem, najlepszym rycerzem w królestwie, planują spisek mający na celu pozbawienie Aureliana tronu, w co wplątuje się… Clara.

Czy Doktor powstrzyma wybuch wojny? Czy udział Clary w planowanym przewrocie wyjdzie na jaw? Dlaczego ambasador Conrada jest taki nerwowy? I kim są wiekowi rycerze, którzy przybywają do Varuz w poszukiwaniu Świętego Graala?

  • Big Bang Generation – Gary Russell

Nowości books (3)Jestem archeologiem, ale prawdopodobnie nie tym, którego szukasz.

Sydney, Australia – Święta Bożego Narodzenia 2015.

Wyobraź sobie zdziwienie przechodniów, gdyby na Sydney Cove otworzył się portal w czasie. Wyobraź sobie ich szok, gdyby gigantyczna, osobliwie jaśniejąca piramida zmaterializowała się tuż obok Sydney Harbour Bridge, kłopotliwie blokując calutki Port Jackson. Wyobraź sobie ich strach, gdyby Cyrrus „Gangster” Globb, profesor Horace Jaanson i obcy zabójca o imieniu Kik przybyli, by zająć przedziwną piramidę. Wreszcie spróbuj wyobrazić sobie ich osłupienie, gdyby za wspomnianą trójką podążyła banda kanciarzy i oszustów, by zrealizować największy w swoim życiu skok.

Do tej bandy należeliby: Legs (seksowna aktorka), Dog Boy (zapewniający ochronę i broń), Shortie (odpowiedzialny za logistykę), Da Trowel (sprawujący pieczę nad wykopaliskami i znawca historii) i Doc, dowódca (jednocześnie zajęty ciągłym pilnowaniem, żeby wszechświat nie został zniszczony w wyniku eksplozji, przy której Wielki Wybuch wyglądałby jak detonacja zawilgłej petardy).

A kiedy ktoś niechcący budzi Pradawnych – co, jak uważa Doc, nie było najmądrzejszym posunięciem – cała sprawa jeszcze bardziej się komplikuje…

  • Deep Time – Trevor Baxendale

Nowości books (1)Mam nadzieję, że jesteś gotowy na odrobinę strachu…

Phareoni zniknęli ponad milion lat temu. Wędrowali przez wszechświat, używając gwiezdnych szlaków stworzonych z czasu i przestrzeni. Lecz co tak naprawdę stało się z tą rasą? Jedni sądzą, że zostali zniszczeni przez siłę wyższą… Inni uważają, że sami doprowadzili się do upadku.

A może spotkał ich jeszcze gorszy los?

W odległej przyszłości ludzie odkryli pozostałości ostatniego szlaku Phareonów; Clara i Doktor dołączają do wyprawy mającej na celu zbadanie, dokąd prowadzi zaginiona droga. Każdy z członków wyprawy wie, co dokładnie chce zbadać, jednak tylko Doktor wie, co przyjdzie im spotkać na końcu szlaku.

W końcu tylko Doktor zna prawdziwy sekret zaginionej rasy: potworny, tak niewiarygodny i przerażający, że powinien zostać pogrzebany w najgłębszym możliwym grobowcu…

Źródło: The Gallifrey TimesKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *