Gatiss o zostaniu nowym showrunnerem Doktora

Mark Gatiss, czyli osoba doskonale znana fanom seriali takich jak Doktor Who czy Sherlock, wypowiedział się niedawno na temat ewentualnej „sukcesji” tytułu showrunnera.

Zapytany podczas listopadowego GALHA Annual Lunch 2014 o zdanie odnośnie zostania następcą Stevena Moffata na stanowisku showrunnera Doktora Who, Gatiss odpowiedział:

Do tej pory nawet się nad tym nie zastanawiałem… Szczerze mówiąc, jak na razie jestem szczęśliwy robiąc to, co robiłem do tej pory. Jestem nawet prawie za bardzo zajęty.

Dodał też, że jest w trakcie pisania historii dla Doktora, co według niego bywa na ogół dość czasochłonnym procesem. Biorąc pod uwagę fakt, że jakiś czas temu Gatissa oficjalnie podano jako jednego ze scenarzystów dziewiątej serii, prawdopodobnie chodziło właśnie o scenariusz jednego z odcinków.

Mark Gatiss już od dawna był rozważany jako kandydat na showrunnera serialu, nawet jeszcze zanim zaproponowano kandydaturę Stevena Moffata, jednak sam główny zainteresowany szczędził słów na temat swoich zapatrywań na podobną ofertę. Obecnie, nawet mimo ostatnich wypowiedzi, kandydatura Gatissa jest niekwestionowanym czarnym koniem w wyścigu o pozycję showrunnera.

Co ciekawe, z grona obecnych serialowych scenarzystów powoli wyłaniają się nowi kandydaci, którzy w przyszłości mogliby ubiegać się o wspomnianą wyżej posadę; chodzi tu między innymi o Jamie’ego Mathiesona (autora dwóch historii ósmej serii: Mumia w Orient Ekspresie/„Mummy on the Orient Express” i Linia życia/„Flatline”), Toby’ego Whithouse’a (który już wielokrotnie pisał scenariusze na potrzeby Doktora Who – często ulubione dla dużej części fanów, jak np. Kompleks Boga/„The God Complex”), czy nawet o  Garetha Robertsa albo Phila Forda (obaj na koncie mają seriale odnoszące sukcesy).

Poniżej zamieszczamy wideo z pełnym wywiadem z Markiem Gatissem.

A co wy sądzicie o przejęciu pozycji showrunnera przez Marka Gatissa? Czy według was to dobry pomysł?

Źródła: DoctorWhoTV, Kasterborous, YouTubeKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Gatiss o zostaniu nowym showrunnerem Doktora

  1. Pół na pół. Gatiss bywa bardzo dobrym scenarzystą, ale bywa też średnim. Natomiast bardzo mi się podoba stylistyka jego odcinków i to przemawia na jego korzyść.

    Pozostałe nazwiska brzmią nieźle, moim faworytem jest Phil Ford.

    1. Jeśli miałbym oceniać po odcinkach, które zrobili dla Doctora Who, to o ile Gareth Robert i Phil Ford napisali całkiem dobre odcinki, to dużo bardziej entuzjastyczny jestem wobec Toby’ego Whithouse, a jeszcze bardziej wobec Jamie’go Mathesona, co może być jednak zbyt przedwczesne, w związku z tym, że na razie napisał tylko dwa odcinki w ostatnim sezonie (ale jakie!).

      Ale Phil Ford? Napisał dwa odcinki i to jeszcze każdy z ówczesnymi showrunnerami, więc trudno powiedzieć o nim coś więcej jako piszącym Doctora Who. Pewnie cenisz go jeszcze za coś innego. Za Sarah Jane Adventures?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *