Murray Gold o muzyce do nadchodzącej serii

Od początku prac nad dziewiątą serią wiadomo było, że to Murray Gold skomponuje do niej muzykę – co zresztą nikogo nie dziwi.

Murray Gold od początku swojej współpracy z Doctorem Who skomponował wiele znanych utworów, takich jak I Am the Doctor czy Vale Decem, które doskonale pasują do Doktora i jego przygód w czasie i przestrzeni. W wywiadzie dla The Doctor Who Online WhoCast Podcast kompozytor opowiedział o postępach w nagrywaniu muzyki do serii dziewiątej i utworach, które już napisał.

Zacząłem już komponować muzykę do trzeciego odcinka. Obejrzałem go dawno temu, ale wtedy pisałem coś innego. […] Utwór – muzyka w tle i śpiewający ludzie. Gdy potrzebna jest piosenka, zabawa jest zawsze większa!

Ktoś tu chyba za dużo przebywa w towarzystwie Stevena Moffata…

Nie jest to chyba żadnym zaskoczeniem – kto inny mógłby pisać ścieżkę dźwiękową? Czy może uważacie, że lepiej by było, gdyby muzycznym tłem dziewiątej serii zajął się ktoś inny?

Żródło: The Gallifrey TimesStale bujająca w obłokach istotka nieprzyjmująca do wiadomości, że trzeba kiedyś dorosnąć. W dalekiej przyszłości chciałaby zostać pisarzem, ale jeszcze wszystko przed nią, więc jak na razie opycha się ciastkami z dżemem malinowym popijając herbatkę i pożerając kolejne książki.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Murray Gold o muzyce do nadchodzącej serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *