Nowe przygody Erimem

Erimem, jedna z ciekawszych towarzyszek Doktora, doczekała się własnej serii przygód.

last-pharaoh-18-06-2015Od czerwca bieżącego roku, nakładem wydawnictwa Thebes Publishing, ukazywać się będzie nowa seria przygód egipskiej towarzyszki Doktora. Pierwsza książka z cyklu, „The Last Pharaoh”, chronologicznie jest umiejscowiona po ostatniej wspólnej przygodzie Erimem i Doktora, „The Bride of Peladon”. Spotkanie z Kleopatrą VII, przed decydującą o losach Egiptu bitwą, nie obejdzie się bez konfliktu o dobro państwa, jak i walki o przetrwanie. Z książki dowiemy się zapewne, w jaki sposób bohaterka sama zaczęła podróżować w czasie i przestrzeni.

Autorami historii są Claire Bartlett oraz Iain McLaughlin, nierozłączny pisarski duet. Mają już na swoim koncie rozmaite historie z uniwersum Doctora Who, napisali także scenariusz do słuchowiska wprowadzającego postać Erimem, „The Eye of the Scorpion”, są więc jej twórcami. Iain McLaughlin jest producentem nowej serii oraz założycielem wydawnictwa Thebes Publishing, które zajmie się publikacją przygód byłej towarzyszki Doktora (wydawnictwo najwyraźniej otrzymało pozwolenie od BBC na korzystanie z marki Doctor Who, możliwe więc, że w kolejnych odsłonach serii pojawią się inne elementy uniwersum Władcy Czasu). Pierwszą książkę w serii uzupełni przedmowa Caroline Morris – aktorki odgrywającej postać Erimem w słuchowiskach Big Finish.

Kolejna powieść, „The Beast of Stalingrad” ukaże się w sierpniu bieżącego roku, następne tytuły, antologia „Into the Unknown” oraz „A Pharaoh of Mars” (autorstwa znanego fanom expanded universe autora i kompozytora, Jima Mortimore’a), ukażą się kolejno w październiku 2015 oraz na wiosnę 2016. Wszystkie zapowiadane tytuły są dostępne w przedsprzedaży, wszystkie można zakupić także w subskrypcji na stronie wydawnictwa. Z tej opcji wyłączony jest jednak „The Beast of Stalingrad” ze względu na format (nowela, co za tym idzie – mniejsza liczba stron i niższa od pozostałych tytułów cena).

Erimemushinteperem, w skrócie Erimem, to jedyna córka faraona Amenhotepa II, która po odkryciu, iż jej przeznaczeniem nie jest zostać władcą Egiptu, wyruszyła w podróż z Piątym Doktorem i Peri. Przeżyła z nimi wiele przygód, które mogliśmy poznać dzięki słuchowiskom Big Finish Productions. Niedoszła faraon pojawiła się łącznie w 13 słuchowiskach i 3 opowiadaniach z antologii Short Trips, a także w noweli „Blood and Hope” wydawnictwa Telos oraz książkowym prequelu swoich przygód z Doktorem – powieści „The Coming of the Queen”. Erimem do dziś uznawana jest za jednego z ciekawszych towarzyszy, z jakimi podróżował Władca Czasu.

Źródło: Thebes PublishingJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *