Nowe kostiumy bohaterów w Spyfall

Przez dużą część początkowych dwóch odcinków nowej serii – Spyfall (część 1 i 2), jak mogliśmy to zobaczyć, Doktor i jej przyjaciele mieli na sobie niecodzienne kostiumy.

O ich powstawaniu wypowiedział się Ray Holman, projektant kostiumów w serialu. Oprócz serii 12, odpowiadał on za kostiumy również w 5, 9 i 11 serii Doctor Who, w Torchwood, a także w innych brytyjskich serialach, takich jak: Broadchurch, Law & Order: UK, Wizards vs. Aliens oraz Fleabag.

Oto co powiedział o nowym stroju Trzynastej Doktor:

Nawet jeżeli nie widać szczegółów stroju, znasz jego wygląd. Wygląd, który Jodie pierwotnie pokochała: buty, krótkie spodnie, szelki i płaszcz, który zaprojektowaliśmy. Pomyślałem po prostu, że muszę zrobić coś podobnego, co będzie kontynuować motyw Doktor, ale [jednocześnie] jest zupełnie inne.

Powiedziałem [Jodie], że będzie musiała mieć muszkę, a Jodie była naprawdę na to gotowa. Przerobiłem oryginalny płaszcz Paula Smitha [brytyjski projektant mody]. Bardzo mi się spodobał, bo miał kolorową podszewkę, którą  czasami można zobaczyć. Jako że Jodie miała na sobie koszulę i muszkę, do tego szelki i buty w czarnej wersji, [okazało się, że] na jej stroju nie było tęczy. Dodałem więc tęczę do płaszcza, jest ona jednak bardzo subtelna.

Projektant powiedział również kilka słów o strojach Tosina Cole’a i Mandip Gill:

Rozmawiałem z każdym z towarzyszy, przeprowadziłem wiele badań i chodziłem do ich ulubionych miejsc. [Tosin] był zachwycony tym pięknym garniturem Paula Smitha [przeznaczonym dla] Ryana. Po dopasowaniu, pasował jak ulał. [Tosin] wyglądał jak model.

Poznaliśmy również małą ciekawostkę dotyczącą stroju Yaz:

Później rozmawiałem z Mandip, i rzeczywiście widziałem wcześniej ten cekinowy żakiet i pomyślałem: „Chcę w tym widzieć Yaz! Nie w sukience czy spódnicy, bo mają tam tyle biegania i praktycznych rzeczy do zrobienia”. Znalazłem więc cekinowy żakiet, pokazałem go Mandip, i bardzo się jej spodobał. Zdecydowałem, że tak naprawdę [Mandip] nie potrzebuje koszuli z kołnierzykiem, więc kupiłem jej elegancki top. Nie wiem też, czy ktokolwiek zauważył, co jest na jej naszyjniku? Naszyjnik Mandip to muszka! Założyłem więc Mandip muszkę w formie naszyjnika.

Całą wypowiedź można zobaczyć poniżej:

Obie części Spyfall, tak samo jak pozostałe odcinki 12 serii, można obejrzeć na BBC First.

Podobały wam się nowe kostiumy? Czy chcielibyście zobaczyć Doktor w jeszcze innych strojach?

Źródło: Doctor Who YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *