Nowa seria ma pomóc niektórym widzom

Ten artykuł może zawierać spoiler do odcinka The Woman Who Fell To Earth.

Chris Chibnall podniósł poprzeczkę, starając się wzbogacić nową serię i przyciągnąć większe tłumy fanów. Postanowił wyciągnąć dłoń do ludzi cierpiących z powodu różnych chorób. Wyjawił nieznaną dotychczas cechę jednego z nowych przyjaciół Doktor, Ryana Sinclaira. Chibnall ma nadzieję, że pomoże on młodym widzom poczuć się mniej obco wśród innych.

Pierwszy odcinek nowej serii, czyli The Woman Who Fell To Earth ujawni, że ​​Ryan, grany przez Tosina Cole’a, cierpi z powodu dyspraksji – stanu, który wpływa na fizyczną koordynację.

Dyspraksja (zespół niezgrabnego dziecka) – schorzenie, które wywołuje trudności w wykonywaniu ruchów, objawia się od najmłodszych lat, a osoby dotknięte chorobą mogą „wydawać się poruszać niezręcznie”.

Chris Chibnall powiedział:

Przeprowadziliśmy wiele badań, pracowaliśmy z Dyspraxia Foundation… Było to ważne, ponieważ ludzie żyją z takimi rzeczami. Jest to dość powszechne zjawisko wśród dzieci (ok. 6% populacji to osoby chore), więc uważam, że ważne jest, aby zobaczyć, że bohaterowie są różnych kształtów i rozmiarów. To jest najważniejsza rzecz w Doctor Who, a zobaczycie, że wydarzy się w tym roku bardzo dużo.

Tosin Cole również potwierdził jego słowa:

Jak powiedział Chris, ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że wszystko jest możliwe. Możesz przezwyciężyć wszystko, po prostu przełamując się.

Wszyscy czekamy, by móc pokochać nową Doktor i jej przyjaciół, nieważne jakich będą „kształtów i rozmiarów”. Bo przecież właśnie to Doktor nas nauczył, że każdy jest wyjątkowy.

Źródło: Digital Spy

One thought on “Nowa seria ma pomóc niektórym widzom

  1. Mnie to cieszy. Sama mam dyspraksję – dzięki temu mogłam to zdiagnozować, a lekarz jedynie potwierdził. Ale nie aż w tak dużym stopniu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *