NetFics – nowa strona dla twórczości fanów

Fanowska beletrystyka, osadzona m.in. w świecie Doktora Who, otrzymała nowe miejsce w sieci – NetFics.

netfics-profile-23-04-2015Koncentrując się na wysokiej jakości fanfiction, które mogłoby niezauważone zaginąć w internetowej obfitości twórczej, nowa platforma – NetFics – wystartowała na początku kwietnia bieżącego roku. Jej pierwsze teksty związane są ze światem Doktora Who. Platforma ta skupia się na jakości, nie ilości tekstów, co spowoduje wyborem pięciu nowych historii co miesiąc, wśród nich NetFics Exclusive, czyli krótką formą napisaną specjalnie dla tej strony. Beletrystyce towarzyszyć będą wywiady z autorami. Każda strona tekstu została dostosowana do idealnego wyświetlania na nośnikach stacjonarnych i mobilnych.

Od The Rallax Operation, słodko-gorzkich wspomnień w The War Of Jenkins’ (And Other Stories) oraz literackiego szaleństwa w Pulp’d Fiction, historie w pierwszym zbiorze idealnie wpasowują się do kuszącego zaproszenia Doktora: cały czas i przestrzeń, wszystko i wszędzie, każda gwiazda, która była… Gdzie chcesz zacząć?
W obecnym pakiecie znajdziemy także In Her Absence oraz Fimbulvinter wraz ze wspomnianymi wywiadami z twórcami.

Nic Ford, jeden z twórców NetFics, pisze:

Dziś obejrzałem odcinek Doktora Who (którego po części jestem fanem). To był pierwszy odcinek historii The Ribos Operation, który ma całkiem dobrze napisaną postać – cwaniaka, hultaja i kanciarza zwanego Garron.

Chodzi o to, że znam jego pierwsze imię. To Buckminster. Buckminster Garron. Dobrze mi, nieprawdaż? Ale nigdy nie było ono wypowiedziane w odcinkach w telewizji. Właściwie nigdy nie zostało wspomniane, dopóki parę lat temu nie został napisany (szeptem: fan!) fiction pod tytułem The Rallax Operation. Występował w nim także Garron, którego pierwsze imię zostało tam ujawnione.

netfics-rallax-23-04-2015

Teraz najważniejsza rzecz. The Rallax Operation nie jest fanfiction. To po prostu fajna, dobrze napisana, dobrze zaplanowana…. beletrystyka. To jest Doktor Who w każdym calu, tak jak wspomniany odcinek telewizyjny.

(Dalsza część wypowiedzi dostępna pod tym linkiem).

NetFics jest otwarty na nadesłane materiały, kolejne miesiące będą poświęcane fandomom takich tytułów jak Firefly czy Harry Potter. Drugi tom twórczości będzie zawierał historie ze światów Doktora Who i Sherlocka, wydany zostanie w przyszłym miesiącu, tj. maju bieżącego roku.
NetFics zaprasza do czytania kwietniowych tekstów!

Źródło: Kasterborous

Źródła grafik: NetFics, Facebook

A wy, Drodzy Czytelnicy, czytaliście kiedyś dobre fanfiki związane z doktorowym uniwersum? A może sami tworzycie i chcielibyście się nimi podzielić? Zachęcamy do podawania linków w komentarzach!Joanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *