Na planie serii 13: Kwietniowe doniesienia

Pod koniec kwietnia nakręcono kolejnych kilka scen serii 13, głównie z Jodie Whittaker. Zdjęcia miały miejsce w pobliżu Welsh Government Offices, biur walijskiego rządu, w Cardiff.

Dwie osoby były przebrane za kosmitów noszących wyszukane stroje, w scenie oprócz Jodie Whittaker grał także aktor w czerwonej koszuli.

Radosna Jodie na planie serii 13 trzymająca loda

Jak widać jedzenie lodów wprawiło Jodie i resztę ekipy w dobry nastrój.

Co u towarzyszy Trzynastej? Mandip została zauważona 6 kwietnia na zewnątrz Roath Lock Studios[1] Studio produkcyjne BBC w Cardiff, gdzie kręcone są seriale takie jak Doctor Who, „Na sygnale” czy  Pobol y Cwm.. Poza tym jednym dniem niezbyt wiele wiadomo o tym, co robiono w dniach 1-13 kwietnia. Bardzo możliwe, że ekipa i obsada zrobili sobie małą powielkanocną przerwę od głównych zdjęć. John Bishop wrócił do pracy nad serialem 14 kwietnia.

16 kwietnia zostało wrzucone poniższe zdjęcie – Jodie dostała w prezencie miniaturowy klaps z logo serialu.

W tym dniu nagrywano ujęcia do efektów specjalnych do szóstego odcinka serii 13 w Roath Lock Studios.

19 kwietnia ekipa kręciła serial w ruinach Neath Abbey w Walii. Poza osobistymi spekulacjami anonimowy świadek wspomina „kryształowe przedmioty wwiercone w podłogę” , „ujęcie nocnego nieba” oraz „światła i lustra”. To nie pierwszy raz w historii serialu, gdy ruiny klasztoru zostały wykorzystane jako sceneria.

Kontynuowano także dalsze kręcenie odcinka osadzonego w XIX wieku. Zdjęcia miały miejsce na Zamku Cardiff. Mandip Gill, John Bishop oraz Kevin McNally nosili na sobie te same kostiumy, co podczas zdjęć w Liverpoolu.

troje aktorów na planie serii 13

John Bishop nosił brodę, co może świadczyć o tym, że od poprzednio kręconych scen upłynął dłuższy czas. Przedzierał się przez zarośla idąc w kierunku zamku.

Obsada zrobiła przerwę na świętowanie urodzin – prawdopodobnie McNally’ego, który 27 kwietnia skończył 65 lat.

To wszystko, jeśli chodzi o kwiecień. Wkrótce będziemy mieli dla Was parę majowych ciekawostek z planu.


Serial wróci jesienią z ośmioma odcinkami 13 serii, której kręcenie ma potrwać do lipca.

Źródło: Cultbox 1, i 2

Przypisy

Przypisy
1 Studio produkcyjne BBC w Cardiff, gdzie kręcone są seriale takie jak Doctor Who, „Na sygnale” czy  Pobol y Cwm.


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *