Na planie „Doctor Who”: ostatni dzień Jodie i Mandip oraz parę ciekawych informacji

Dzisiaj nastąpił koniec pewnej epoki – oficjalny profil „Doctor Who” zamieścił informację o tym, że Jodie Whittaker i Mandip Gill zakończyły zdjęcia na planie.

Oznacza to, że scena regeneracji, przynajmniej po stronie Trzynastej Doktor, została już na pewno nagrana. Aktorki brały udział w zdjęciach do scen w TARDIS w Roath Lock Studios w Cardiff, sądząc po zdjęciu.

Parę dni wcześniej pojawiło się zdjęcie Mandip, która zastanawiała się nad skróceniem włosów, co już mogło oznaczać, końcówkę zdjęć na planie. Coś się kończy, coś się zaczyna.

W ostatnim czasie pojawiło się jednak jeszcze parę ciekawych informacji, w części potencjalnie spojlerowych, o których piszemy niżej.

W ciągu ostatniego tygodnia miały miejsce zdjęcia w kamieniołomie w Bridgend (południowa Walia). Nie wpuszczano tam jednak nikogo, co może sugerować istotną dla fabuły scenę. Kamieniołomy zwykle grają obce planety – czyżby to była Gallifrey? Ostatnio pisaliśmy o możliwym powrocie Mistrza. Okazuje się, że do scen w kamieniołomie poszukiwano dublera, który wyglądem przypominałby Sachę Dhawana – przynajmniej wnioskując po pożądanych przez ekipę cechach. To potwierdzałoby, że faktycznie Trzynasta spotka jeszcze Mistrza i to być może na Gallifrey – czyżby zatem planeta miała ponownie powrócić jeszcze za ery obecnego showrunnera?

Kolejną ciekawą informacją jest poniższa fotografia:

W hotelu Holm House w jednym czasie spotkali się Sylvester McCoy, Colin Baker i David Bradley, czyli trzech aktorów grających Doktorów. Jeśli myśleliście, że mogło chodzi o jakieś słuchowisko wielodoktorowe dla Big Finish – szanse na to są niskie, ponieważ nagrania do słuchowisk odbywają się przede wszystkim w Londynie. Natomiast z hotelu jest około 10 minut drogi do centrum Cardiff. Czyżby to oznaczało, że w odcinku regeneracyjnym, który jest przecież odcinkiem na 100-lecie istnienia BBC, pojawią się odtwórcy klasycznych Doktorów? Nie byłoby to pozbawione sensu – w końcu Doctor Who istnieje ponad połowę czasu od powstania BBC. Ponadto jeśli będzie kontynuowany wątek poszukiwania siebie przez Doktor po poznaniu informacji o Dziecku spoza Czasu (skoro wracałby Mistrz), może znowu postanowi ona na sam koniec spotkać się z paroma starymi wcieleniami? Jeden aktor mógłby świadczyć o cameo podobnym do tego Toma Bakera z odcinka na 50-lecie serialu, gdzie zagrał tajemniczego Kuratora. Jednak trzech aktorów sugerowałoby, że jednak mogliby się pojawić na planie jako Doktorzy. Istnieje jednak jeszcze jedna możliwa przyczyna, dla której tych trzech panów spotkało się w jednym miejscu i czasie.

Pojawiła się także nieoficjalna informacja o dokumencie związanym z serialem. Co to dokładnie będzie? Rick Harrop nie może jeszcze tego ujawnić. Jak widać po tagach, nagrania również odbywają się w Cardiff. Możliwe jest zatem, że wspomniani wcześniej aktorzy nie pojawią się w odcinku, tylko przeprowadzono z nimi wywiady. Niektórzy liczą na gościnny powrót Doctor Who Confidential, nagrań zza kulis powstawania serialu, jednakże bardziej prawdopodobne wydaje się, że będzie to po prostu dodatek do wydania odcinka rocznicowego na płytach.

Jak widać wyżej, jest to dość prawdopodobne, gdyż Dalek, z którym Harrop zrobił sobie dzisiaj zdjęcie pochodzi z klasycznych serii – a w nich grali przecież Colin Baker i Sylvester McCoy. A może obie możliwości są prawdziwe? Chcielibyście powrotu Szóstego, Siódmego i Pierwszego?

 


Odcinek regeneracyjny będziemy mogli zobaczyć jesienią 2022 roku.

Źródło: Twitter oraz Cultbox. Za obrazek First Day/Last Day dziękujemy Great_Escapo.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *