Mistrz Wojny powraca

W 2007 roku mieliśmy przyjemność oglądać sir Dereka Jacobi w odcinku Utopia („Utopia”). Dokładnie to pamiętamy. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem jego Mistrza. Również twórcy Big Finish postanowili przywrócić tę postać do życia. W zeszłym roku otrzymaliśmy zestaw czterech przygód zatytułowanych The War Master: Only the Good. W grudniu ukaże się druga seria opowieści o Mistrzu Wojny opatrzonych wspólnym tytułem The War Master: The Master of Callous. Produkcja ta uchyli nam rąbek tajemnicy związanej z poczynaniami złowrogiego Władcy Czasu podczas Wojny Czasu.

Poniżej prezentujemy opis zestawu:

W koloni górniczej Callous Elliot King usiłuje sprostać żądaniom gubernatora Teremona. Wszystko sprzeciwiło się przeciwko niemu, a jego opcje działania powoli się kończą. A świat, który kiedyś obiecywał spełnienie marzeń, teraz oferuje tylko rozpacz.

Dziki Ood przemierza las, niosąc przestarzały telefon. Rozmówca obiecuje wiele – twierdzi, że odmieni świat – lecz zawsze mówi niszczącą prawdę.

On jest Mistrzem, a Ood będzie mu posłuszny…. Ale czy na pewno do samego końca?

W skład tego wydawnictwa wchodzą cztery historie napisane przez Jamesa Gossa i Gaya Adamsa.

  1. Call for the Dead – James Goss
  2. The Glittering Prize – James Goss
  3. The Persistence of Dreams – Guy Adams
  4. Sins of the Father – Guy Adams

Nicholas Briggs, producent wykonawczy oraz redaktor naczelny serii powiedział nieco więcej na temat tego nowego wątku historii:

W trakcie dalszej podróży Mistrza poprzez Wojnę Czasu pojawią się zarówno epickie implikacje, jak i bardzo osobiste historie. Niektóre epizody mają wyraźnie mroczny i mistyczny klimat. Ostatecznie jednak odkrywamy, że Mistrz już na samym początku przygotował kilka niezwykle nikczemnych planów, a jego pokręcona ambicja nie zna granic. Redagowanie tej serii było niezwykle przyjemne. Współpracując ściśle z producentem Scottem Handcockiem miałem na celu stworzenie równowagi pomiędzy epickim charakterem opowieści i głęboką prywatnością.

Scott Handcock, producent i reżyser serii The War Master dodał:

Zanim jeszcze zakończyliśmy nagrywać The War Master: Only The Good, Derek powiedział nam, jak bardzo chciałby wrócić do tej roli, gdyby kolejne przygody Mistrza Wojny dostały zielone światło.

Mamy kilka naprawdę ekscytujących historii w trzech zestawach, poczynając od The Master of Callous Jamesa Gossa i Guya Adamsa, w którym powróci służalczy Ood. To wielki czteroczęściowy mistrzowski plan i nie mogę się doczekać, aż w grudniu ludzie go usłyszą.

Jason Haigh-Ellery, producent wykonawczy, powiedział:

W pierwszej serii The War Master Derek Jacobi był niesamowity. Początkowo jego Mistrz wydaje się być wspierającym i przyjaznym Władcą Czasu, który chce pomagać tym, którzy są wokół niego – ale zasadniczo jest tu ukryte wrogie pragnienie rzezi. Mistrz Dereka pożąda zwycięstwa bez względu na cenę, co upodobnia go do Hannibala Lectera. Jest naprawdę przerażający.

The War Master: The Master of Callous zostanie wydany w grudniu tego roku. W 2019 roku czekają nas jeszcze dwie serie opowiadające o Mistrzu Wojny. Seria trzecia, The War Master: Rage of the Time Lords (autorstwa Tima Foleya i Davida Llewellyna) ukaże się w lipcu, a czwarta, The War Master: Anti-Genesis (napisana przez Nicholasa Briggsa i Alana Barnesa) w grudniu.

Czy chcielibyście poznać dalsze losy tego Mistrza? Jak myślicie czym tym razem zaskoczy nas Derek Jacobi?

Źródło: BigFinishSługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *