Charytatywna powieść o przyjaciołach z Gallifrey

Powstanie zupełnie nowa powieść rozgrywająca się podczas Wojny Czasu. Seasons of War: Gallifrey skupi się na losach czterech przyjaciół, którzy z powodu wspomnianego wydarzenia rozchodzą się w różne strony. Głównymi bohaterami książki będą: obdżektor, polityk, Władca Czasu oraz żołnierz. Warto dodać, że kupując swój egzemplarz pomożesz organizacji charytatywnej Caudwell Children,działającej na rzecz rodzin dzieci niepełnosprawnych.

Poniżej prezentujemy oficjalne streszczenie:

Na planecie już złamanej i podzielonej nieprawdopodobna grupa przyjaciół zostaje zmuszona do rozstania, ponieważ niszczycielska Wojna Czasu rozrywa ich świat oraz grozi zniszczeniem całego czasu i przestrzeni. Podejmując się walki o pokój wiedzą, że ich życie już nigdy nie będzie takie samo. Jednak czy Savalia – poeta, który stał się żołnierzem; Mordicai – inżynier, który porzucił szkołę; Kendo – idealistyczny senator i Tor Fasa – szanowany naukowiec, który stał się zbrodniarzem wojennym, mogą się zjednoczyć, aby uchronić wszechświat przed całkowitym zniszczeniem? Oto opowieść o tym, jak oni walczyli z wojną i jak wojna walczyła z nimi.

Autorami książki są: Paul Driscoll (Seasons of War: The Time Lord Who Came to Tea and Storage Wars) i Kara Dennison (City of the Saved).

Paul Driscoll powiedział:

Rozpoczęcie pracy było prawdopodobnie najtrudniejszą częścią, ale wymyśliłem taki sposób, żebyśmy mogli indywidualnie napisać różne części książki, a następnie połączyć je w całość – dlatego wszystkie cztery środkowe rozdziały obejmują podobne ramy czasowe, a każdy z naszych bohaterów ma swój własny cykl przygód po wybuchu wojny. Taka struktura pozwoliła nam zaoszczędzić ciągłego przerzucania się pomysłami (mam na myśli grę tenisową, która potencjalnie może trwać wiecznie). Po około tygodniu pisania skontaktowaliśmy się ze sobą przez Skype’a, aby upewnić się, że poszczególne sekcje są spójne. Od samego początku wiedzieliśmy, że pierwsze rozdziały opowiedzą o tym, jak nasi bohaterowie spotkali się ze sobą po raz pierwszy oraz pokażą, jak wyglądał ich świat przed Wojną Czasu. Po napisaniu środkowych rozdziałów skupiliśmy się więc na uzyskaniu właściwego zakończenia.

Kara Dennison dodała:

Zarówno Paul, jak i ja zawarliśmy w książce małe smaczki, które nawiązują do naszych ulubionych chwil z całej historii Doctor Who nie są one niezbędne do zrozumienia historii, ale sprawią wiele zabawy osobom, które je wyłapią. Mogę zdradzić, że umieściłam tam dialog z RiffTrax Live: Doctor Who – The Five Doctors. Sprawdźcie, czy go odnajdziecie. Dodatkowo znajduje się tam również cytat z Monster Factory. Jak już mówiłam, przyjaźnię się z podrzuconymi cytatami.

Seasons of War: Gallifrey możecie zakupić tutaj.

Cieszycie się z powrotu rodzinnej planety Doktora? Chcielibyście znów zobaczyć Gallifrey na ekranie?

Źródło: Altrix BooksIntrowertyczny pracoholik, dla którego „Doctor Who” jest ucieczką od szarej rzeczywistości. Miłośnik kawy, kina oraz komiksów. Whoviańskie serce oddał Dwunastemu, a duszę Ósmemu Doktorowi. Po godzinach wielki fan twórczości Davida Lyncha i Denisa Villeneuve'a. Od niedawna z wypiekami na twarzy zgłębia również fascynujące uniwersum „Transformers”.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *