Miriam Margolyes dołącza do „Doktora Who”

Trochę była o tym mowa w plotkach z zeszłego roku, ale wreszcie mamy oficjalne potwierdzenie Miriam Margolyes dołączy do  listopadowych odcinków rocznicowych!

Miriam Margolyes

Usłyszymy ją w roli Meepa, kultowej postaci z komiksu The Star Beast, którego adaptacją będzie pierwszy odcinek rocznicowy.

Brytyjsko-australijską aktorkę najprawdopodobniej najbardziej kojarzycie z filmów o Harrym Potterze, gdzie wcielała się w profesor Sprout. Jest znana także z filmu Wiek niewinności i serialu Z pamiętnika położnej, gdzie występowała w latach 2018-2021. W Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi zagrała Polkę, panią Kowalski. W netfliksowym Sandmanie podkładała głos rozpaczy, a w tym roku usłyszymy ją m.in. w grze na gogle VR Wallace & Gromit in the Grand Getaway.

O dołączeniu do serialu Miriam Margolyes powiedziała tak:

Odczuwam ulgę, że mogłam pracować nad Doktorem Who przed śmiercią. W przypadku science-fiction nigdy nie wiadomo. Dziękuję za uczynienie starszej kobiety bardzo szczęśliwą.

Jeszcze wcześniej fani wychwycili fragment książki Oh Miriam! Stories from an Extraordinary Life, w którym aktorka przyznała, że zagrała w Doktorze:

Fragment książki Miriam Margolyes

To Sylvester McCoy, Doktor Who Mark VII, który mnie przekonał [do konwentów]. Opowiedział mi o podróżowaniu po świecie, byciu opłacanym za pojawianie się na wydarzeniach zwanych „Comic Con”, „Awesome Con” czy „Chicago TARDIS”, o spotykaniu miłośników science-fiction i wspólnych fotografiach z nimi. Dość podobało mi się, jak to brzmiało. Oczywiście, nie byłam wówczas w Doktorze Who, ALE TERAZ JESTEM! Tylko czekajcie, aż spotkacie Meepa.

źródło: Doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *