Millie Gibson nową towarzyszką Doktora!

Pisaliśmy dzisiaj o plotkach o potencjalnej nowej towarzyszce Piętnastego Doktora. Zgodnie z moimi przypuszczeniami, jest to postać o imieniu Ruby. Ruby Sunday! W jej rolę wcieli się  Millie Gibson, znana z Coronation Street!

Piętnasty Doktor i Ruby Sunday

Osiemnastoletnia Millie zdobyła w tym roku nagrodę The British Soap Awards w kategorii „Najlepszy młody wykonawca”. Millie pojawiła się także w serialach „Motylek” na ITV i Love, Lies and Records na BBC.

O swojej nowej roli mówi:

Będąc ciągle w zupełnym niedowierzaniu, jestem bardziej niż zaszczycona, otrzymując rolę towarzyszki Doktora. Ta rola to dar i marzenie, które się spełniło. Zrobię wszystko, by w pełni wykorzystać ścieżkę, którą pozostawili dla mnie towarzysze, którzy podróżowali przede mną. A jak lepiej to zrobić, niż być u boku wspaniałego Ncutiego Gatwy. Nie mogę się doczekać, by zacząć.

Ncuti Gatwa dodał:

Mille jest po prostu towarzyszką. Jest pełna talentu, siły, ma zawadiacki błysk w oku i jest ostra jak brzytwa. Od momentu, gdy weszła do pokoju [na przesłuchania], przykuła całą naszą uwagę swoją żywiołowością i potem wzmocniła tą uwagę z niesamowitym pokazem talentu. Ta przygoda będzie tak szalona i zabawna. NIE MOGĘ się doczekać, by żeglować po wszechświecie z Millie!

Russel T Davies, showrunner, mówi:

To wielki zaszczyt w mojej pracy, by znaleźć następne pokolenie talentu, a Millie już błyszczy jak gwiazda. Jest genialną, dynamiczną, sprytną i cudowną aktorką. Jako fan Coronation Street, widziałem jak Millie potrafi przetrwać pościgi, strzelaniny, oblężenia, ale to nic w porównaniu z tym, co czeka na Ruby Sunday.

Aktorka pojawi się w „Doctor Who” w odcinku, który będzie emitowany w okresie okołoświątecznym w przyszłym roku. Jest to też tym samym jedna z troga aktorów, którzy zagrali towarzysza mając 18 lat! Pozostali to Sarah Sutton (Nyssa), Matthew Waterhouse (Adric). Jest więc najmłoszą aktorką grającą towarzyszkę Doktora od czasu wznowienia w 2005 roku.

Co myślicie o takim wyborze? Widzieliście Millie Gibson w jakiejś produkcji? Myślicie, że strój, w którym pojawił się Gatwa już nawiązuje jakoś do stroju jego Doktora? Dajcie znać w komentarzach, w grupie na Facebooku lub na Discordzie, zapraszamy.

źródło: doctorwho.tv


Odcinki z Piętnastym Doktorem i jego towarzyszką będą dostępne na Disney+. Zdjęcia do nich rozpoczną się w grudniu.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *