Mark Gatiss o dziewiątym odcinku dziewiątej serii

W wywiadzie dla ABCRadioNational, Mark Gatiss omówił swoje obecne projekty, w tym dziewiątą serię Doktora Who.

Gatiss mówił m.in. o swoim odcinku, który będzie dziewiątym w serii i pierwszym w historii serialu zrealizowanym w konwencji „found footage”. O trudnościach tego nowego formatu powiedział:

Już od dawna miałem pomysł na tę historię. Dzieje się w przyszłości i jest opowiedziana z kilku różnych perspektyw – coś, czego wcześniej nie było w Doktorze Who.

To było spore wyzwanie, ponieważ wymagało złamania wielu dotychczasowych zasad w kwestii tego, co tak naprawdę można pokazać. Wszystko, co tylko da się zrobić, żeby odświeżyć format odcinka jest bardzo ekscytujące – i dokładnie to zrobiliśmy.

Co sądzicie o tej nowej, eksperymentalnej formie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Gallifrey TimesMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Mark Gatiss o dziewiątym odcinku dziewiątej serii

  1. Sądzę, że super! Raz, że odświeżenie. Dwa, że to fajna konwencja, jeśli ma być strasznie. Trzy, że jak jestem absolutnym szalikowcem Marka Gatissa, kocham faceta nad życie, tak już nie zawsze z taką pewnością cieszę się na jego odcinki – a ten znowu ma szanse być rzeczywiście wybitny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *