„Doctor Who Game Maker” – stwórz i zagraj we własną grę z Doktorem

Jeśli kochacie gry online lub kiedykolwiek marzyliście o tym, żeby stworzyć i podzielić się ze światem własną grą osadzoną we whoniwersum, mamy dla Was dobre wieści!

15 września rusza The Doctor Who Game Maker. Program ten ma pomóc w tworzeniu wspaniałych gier z użyciem całej galerii bohaterów, potworów i światów odwiedzonych przez Doktora. Różnorodność gier, które będziecie mogli stworzyć, i w które później będziecie mogli zagrać, jest niesamowita. Od banalnie prostych do piekielnie trudnych – jedynym ograniczeniem jest tu wasza fantazja i ambicje.

A może chcecie się po prostu dobrze bawić, grając w gry stworzone przez innych? Żaden problem! Możecie walczyć z Dalekami, Cybermenami i Sontaranami, starać się prowadzić Doktora przez zmagania z Missy oraz nowymi przeciwnikami, którzy pojawią się w nadchodzącej serii.

Jeśli zaś chcecie tworzyć własne gry, odkryjecie, że jest to dużo prostsze niż myślicie, a przy okazji bardzo satysfakcjonujące! Filmiki instruktażowe z towarzyszem Doktora, Straxem, pomogą uczynić proces tworzenia gry prostym i zabawnym. Kiedy Wasze gry znajdą się w sieci możecie rzucić swoim znajomym wyzwanie… i spróbować sił w grach stworzonych przez nich!

Program The Doctor Who Game Maker jest częścią kampanii BBC Make It Digital. Startuje on 15 września na stronie bbc.co.uk/doctorwho.

Co sądzicie o tym projekcie? Myślicie, że będzie to ciekawa alternatywa dla DW: Legacy? Spróbujecie swoich sił? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: BBCMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *