Maraton Classic Who na platformie Twitch

Czy myśleliście o pogłębieniu znajomości naszego ulubionego serialu i rozpoczęciu przygody z Classic Doctor Who, ale jakoś do tej pory nie mogliście zebrać na to sił? A może klasyki macie już w małym paluszku, ale nigdy nie odrzucacie pomysłu, by ponownie obejrzeć przygody swojego ulubionego klasycznego Doktora? Jak by nie było, to jest propozycja właśnie dla was!

Platforma Twitch, w porozumieniu z BBC Studios, po raz pierwszy w historii będzie emitowała cyfrowo wszystkie istniejące odcinki Classic Doctor Who. Przez siedem tygodni będziemy mieli okazję obejrzeć online ponad pięćset odcinków z dwudziestu sześciu sezonów, licząc od An Unearthly Child, który miał premierę w 1963 roku, aż do ostatnich przygód Siódmego Doktora z lat 80. ubiegłego wieku.

Emisja wystartuje we wtorek, 29 maja i potrwa do 23 lipca, przy czym dotyczy to tylko dni roboczych. Każdego dnia będzie można obejrzeć online kolejne bloki serialu (od dwóch do pięciu odcinków) w trzech turach, z czego pierwsza rozpocznie się o godzinie 20:00 czasu polskiego, a kolejne będą następować zaraz po sobie. Korzystanie z serwisu jest darmowe i ogólnodostępne. Tutaj znajdziecie pełną rozpiskę programową, tylko pamiętajcie, że podane godziny odnoszą się do czasu w Wielkiej Brytanii. 

Nick Coulter, dyrektor sekcji sprzedaży cyfrowej i rozwoju firmy w BBC Studios, tak komentuje przedsięwzięcie:

Stale szukamy sposobów, by dotrzeć do nowej publiczności i ułatwić fanom zaangażowanie się w nasze najbardziej popularne programy. Doctor Who ma szczególnie bogatą tradycję pionierskiego wykorzystywania nowych technologii, od wczesnych nagrań na kasetach VHS, aż po współczesne cyfrowe platformy. Twitch jest tego kolejnym świetnym przykładem, to wspaniały serwis z ponad 15 milionami aktywnych użytkowników. Jesteśmy podekscytowani, dając im szansę wejścia w świat Classic Doctor Who i świętowania w ten sposób spuścizny pięćdziesięciu czterech lat serialu, przepełnionych emocjami i nowatorstwem.

Częścią tego niebywałego wydarzenia będzie dokumentalna seria dwudziestominutowych odcinków, które będą przedstawiać każdego kolejnego Doktora. Ich produkcją zajmie się firma The Yogscast, lider na brytyjskim rynku twórców zawartości cyfrowej. Matt Toffolo, pracownik Yogscast znany z „doktorowych” animacji zamieszczanych na swoim kanale YouTube, będzie rozmawiał ze scenarzystami Doctor Who, ekspertami, fanami, a nawet z byłą towarzyszką, próbując odpowiedzieć na pytanie, dlaczego współczesna widownia powinna zanurzyć się również w klasyczne sezony serialu. Każdy odcinek krótko podsumuje historie, które zobaczymy, uwzględniając obsadę, potwory, ważne kwestie wypowiadane przez bohaterów, a także wskaże, gdzie można będzie się dopatrzeć błędów produkcyjnych. Aktorka Katy Manning (grająca towarzyszkę Trzeciego Doktora, Jo Grant) oraz scenarzyści Bob Baker i Paul Cornell, dzięki swojej wiedzy z pierwszej ręki, dadzą nam odpowiedni wgląd w serial, przy czym całość utrzymana będzie w atmosferze humoru i nonszalancji, jakiej fani oczekują od załogi Yogscast.

Jane Weedon, dyrektor działu rozwoju firmy w Twitch, mówi:

Doctor Who, ze swym mądrym podejściem do tematyki science fiction wyraża treści podobne do tych z gier komputerowych, co współbrzmi ze społecznością Twitch. Pokazanie tego osławionego programu BBC w nowym, interaktywnym formacie jest przyjemnym sposobem na zbudowanie mostu łączącego różne pokolenia fanów Doctor Who, jednocześnie tworząc nowe pokolenie.

Wpływ na doświadczenia widzów oglądających program w czasie rzeczywistym jest czymś, co definiuje platformę Twitch. Przed Doctor Who w serwisie pojawiło się już kilkanaście innych programów telewizyjnych. Twitch umożliwia korzystanie z czatu podczas oglądania programu emitowanego online. By czatowanie stało się dla fanów serialu jeszcze wznioślejszym doświadczeniem społecznym, widzowie, którzy zasubskrybują kanał TwitchPresents, otrzymają dostęp do 14 ekskluzywnych emotikonek nawiązujących do Doctor Who (każdego z siedmiu pierwszych Doktorów obrazować będą dwie emotki). 

Ostatnia informacja ucieszy tych z was, którzy oglądają Doktora w Wielkiej Brytanii lub za oceanem. W każdym tygodniu serwis Twitch będzie rozdawał nagrody fanom z Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Główną nagrodą będzie wycieczka na London Comic Con jesienią 2018 roku. Niestety, większość z nas będzie musiała obejść się smakiem.

To jak? Kto z was jest chętny na ten morderczy maraton z klasykami?

Źródło: DoctorWhoTv

2 thoughts on “Maraton Classic Who na platformie Twitch

  1. Ogółem ostatnio miałem problemy ze znalezieniem przygód Piątego Doktora, więc dla mnie to jest świetne, a i się wezmę przy okazji za innych. Mam tylko nadzieję, że znajdę czas na jak największą ilość odcinków. Bardzo fajna inicjatywa, a jak by były powtórki (albo w formie replayów) to naprawdę byłoby świetnie.

  2. Czy trzeba mieć konto w serwisie Twitch, aby oglądać „Doctora”?

    Szkoda, że można będzie oglądać tylko „na żywo” i to jedynie w dni powszednie, pewnie nie obejrzę zbyt wiele, bo na rano trzeba być w dobrej formie do pracy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *