Lights Out – opowieść o Dwunastym Doktorze

Brytyjski The Guardian potwierdził, że Holly Black – autorka między innymi Kronik Spiderwick – napisała historię Dwunastego Doktora. Powieść Lights Out ukaże się jako część wydawanej przez wydawnictwo Puffin serii poświęconej Doktorowi Who.

Pisarka mówi:

To dla mnie wielki zaszczyt, że mogłam napisać opowieść wpisującą się w tak wspaniałe uniwersum, które ze swoją elastycznością wobec czasu i przestrzeni jest istnym placem zabaw dla pisarza.

Jestem wielką fanką serialu i samego Doktora, obcego bohatera, który wciąż przypomina nam o naszym człowieczeństwie i nosi śrubokręt zamiast broni.

Tym samym Holly Black dołączyła do grona autorów, których opowiaokładkadania publikowane były w zeszłym roku w celu uczczenia każdego Doktora z osobna. Znajdują się wśród nich także Eoin Colfer, Michael Stott, Marcus Sedgwick, Philip Reeve, Patrick Ness, Richelle Mead, Malorie Blackman, Alex Scarrow, Charlie Higson oraz Neil Gaiman.

Nowa antologia w miękkiej okładce zatytułowana 12 Doktorów, 12 historii (a wśród nich opowieść Black) ukaże się 23 października tego roku.

Źródło: DoctorWhoTV
 

Niestety jak zwykle nie możemy spodziewać się polskiego tłumaczenia, jednak dla tych z nas, którzy świetnie władają językiem angielskim, szykuje się kolejna smakowita lektura na jesienne wieczory. Czy Wy również nie możecie się doczekać?Śpiewaczka operowa, baristka pracująca z kawą speciality, wielka fanka jogi i Murraya Golda. Za Peterem Capaldim wyemigrowała do Szkocji - to coś mówi o poziomie fangirlowania. Gdyby miała drugie życie, zostałaby astronomem. Albo astronautką. Albo obiema, bo w sumie czemu nie?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Lights Out – opowieść o Dwunastym Doktorze

  1. Poradzę sobie ;) Angielski znam (według mnie) na tyle dobrze, że to dla mnie żaden problem zrozumieć lekturki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *