Capaldi w Pompejach zostanie wyjaśniony?

Steven Moffat zapowiedział, że poprzednie pojawienie się Petera Capaldiego w serialu zostanie wspominane w ósmej serii. Fani nie powinni jednak spodziewać się wielkiego i zawiłego uzasadnienia.

Potwierdził, że podstawą wyjaśnienia będzie teoria Russella T Daviesa, którą stworzył jeszcze za czasów swoich rządów w serialu.

Podczas London Film & Comic Con Steven Moffat powiedział:

Prawdę mówiąc nie widzę potrzeby rozwiązywania tutaj czegokolwiek, bo widzowie rozumieją, że ten sam aktor może grać różne role.

Kiedy Peter Capaldi pojawił się w „Torchwood”, Russell powiedział, że ma w głowie pomysł na wyjaśnienie, dlaczego John Frobisher wygląda jak facet z Pompejów. Dlatego napisałem do niego maila, w którym zapytałem, jaki miał wtedy plan i czy będzie on pasował do nowego Doktora. Okazało się, że na swój sposób będzie.

Dlatego w pewien subtelny sposób postaramy się to wyjaśnić, ale nie będzie to nic wielkiego i skomplikowanego, bo ludzie wiedzą doskonale, że prawdziwym powodem jest granie wszystkich postaci przez tego samego aktora.

Karen Gillan w "Ogniach z Pompejów"

To, co naprawdę mnie martwi, to pojawienie się Karen Gillan w Ogniach z Pompejów („The Fires of Pompeii”). To jest właściwie niewytłumaczalne, mam jednak zamiar w końcu do tego dotrzeć.

Źródło: DoctorWhoTV

Wreszcie! Mamy oficjalne potwierdzenie Moffata, że zrobi coś z tymi dwoma niewątpliwie piekielnie ciekawymi wątkami. Pytanie tylko, czy równie interesujące będą ich rozwiązania. Macie swoje teorie?Śpiewaczka operowa, baristka pracująca z kawą speciality, wielka fanka jogi i Murraya Golda. Za Peterem Capaldim wyemigrowała do Szkocji - to coś mówi o poziomie fangirlowania. Gdyby miała drugie życie, zostałaby astronomem. Albo astronautką. Albo obiema, bo w sumie czemu nie?

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

18 thoughts on “Capaldi w Pompejach zostanie wyjaśniony?

   1. Oglądałem Doctora po kolei i kiedy oglądałem ten odcinek jeszcze nie słyszałem, że w ogóle jest ktoś taki jak Amy. D:

 1. „Potwierdził, że podstawą wyjaśnienia będzie teoria Russella T Daviesa, którą stworzył jeszcze za czasów swoich rządów w serialu” – Nie wiem co o tym myśleć ale skoro wymyślił to RTD może nie byc kolorowo xD

 2. Jak dla mnie to wyjaśnienie fabularne pojawienia się Capaldiego jest dość oczywiste. Najwygodniej powiedzieć, że Doktor regeneruje się losowo (bo chce) i przy regeneracji zdarza mu się czasami przyjąć wygląd człowieka który żyje/żył/będzie żył nawet o tym nie wiedząc (to przecież biliony możliwości, czasami może się powtórzyć. Ludzie też mają „sobowtóry”. Na podobnej zasadzie. Stąd Capaldi w „The Fires of Pompeii”. Raczej proste :)
  A Karen Gillan, no cóż, to może być ciekawe, ale trudne do wyjaśnienia. Bardzo.
  Może Amy z równoległej rzeczywistości w której się urodziła w starożytnym Rzymie?

  1. A może Amy wyobrażona przez Rory’ego Rzymianina? Skoro ona ma tak potężną wyobraźnię to i jej mąż może taką mieć, nawet jeśli na mniejszą skalę.

  2. Skoro mówią, że nie będzie to nic skomplikowanego to być może jest to właśnie coś na tej zasadzie. Ale Karen… Oj, wątek Karen może być faktycznie ciekawy. Aż chciałoby się wierzyć, że faktycznie fragment z trailera, który wyszukała SexiDalek ma coś z tym wspólnego. Chociaż z drugiej strony – myślicie, że udałoby im się utrzymać obecność Karen na planie w tajemnicy? Robili już takie rzeczy, ale skoro nie wyszło ze scenariuszami, to co dopiero z Karen Gillan.

   1. Chyba że jest jeszcze jedna opcja, biorąc po uwagę że to postać Capaldiego „kupiła” TARDIS i to że nazwał ją „sztuką nowoczesną”, co może sugerować że już ją widział, to może być ciekawie. Fajnie by było gdyby się okazało, że to Doktor postanowił „strollować” samego siebie z przeszłości. To mogłoby być niezłe ;3 W końcu timey-wimey & Moffat, dałoby się to zrobić w zasadzie ;d Może jakiś odcinek specjalny w którym Doktor Capaldiego spotkałby Doktora Tennanta & Donnę ;) To by było ciekawe ;3

 3. Capaldiego że tłumaczą to ok, bo była jego twarz centralnie pokazana bez ukrycia,
  jednak Gillan nie trzeba wyjaśniać, nie widać było jej twarzy, miała makijaż,
  nawet mało osób się kapło, że to ona ;-)

 4. Prawdopodobnie właśnie znalazłam w zwiastunie ósmego sezonu Amy w tym przebraniu ze zdjęcia. Jest to na 44/45-tej sekundzie: Clara patrzy się na postać w czerwonej szacie, która jest odwrócona do widza tyłem. Jest to dosłownie sekunda.

  Co o tym myślicie? Może to być każdy, lecz nie wykluczam możliwości, że to Amy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *