Capaldi & Moffat: Axoni, Cybermeni, Mistrz

Peter Capaldi i Steven Moffat opowiadają o postaciach, które mogłyby pojawić się ponownie w Doktorze Who.

Axoni, wrogowie z ery klasycznego Doktora, pierwszy raz pojawili się na ekranach w 1971 roku w odcinku The Claws of Axos, gdy w rolę Władcy Czasu wcielał się Jon Pertwee. Peter Capaldi zwierza się brytyjskiemu magazynowi Entertainment Weekly:

Axoni wyglądali jak bogowie, jednak wewnątrz kryły się ich ropiejące, gnijące ciała. Chciałbym jako Doktor spotkać ich współczesną wersję.

Mondazyjski Cyberman

Nie jest to jednak jedyny wróg, z którym Capaldi chciałby się zmierzyć:

Bardzo chciałbym spotkać – uwaga, to coś dla prawdziwych maniaków – powracających mondazyjskich Cybermenów. Pochodzili z planety Mondas, pierwszy raz pojawili się w serialu w odcinku The Tenth Planet” w 1966 roku. Byli absolutnie przerażający ze swoimi płóciennymi twarzami. To naprawdę budziło grozę.

Steven Moffat nie jest jednak tak pozytywnie nastawiony:

Zawsze mi się wydawało, że Axoni są dziwnie podobni do nagrody BAFTA. Nie przywrócimy klasycznych Cybermenów, bo wyglądają jak chłopcy ze swetrami naciągniętymi na głowę. Mimo tego nie kłócimy się z Peterem o lepszą wersję.

Nagroda BAFTA i Axoni. Być może faktycznie jest tu dziwne podobieństwo.Nagroda BAFTA a Axoni. Być może faktycznie jest tu dziwne podobieństwo…

Mistrz zostaje wspomniany przez Moffata bardzo krótko:

To wciąż powtarzające się plotki, które nie pochodzą od nas.

Źródło: DoctorWhoTV

Ach, wielu z nas zapewne chciałoby, aby Steven Moffat podzielał w tych kwestiach opinię Petera Capaldiego. Na temat Mistrza zaś wciąż nie otrzymujemy odpowiedzi, a jedynie oficjalne ucięcie wątku – znamy jednak Moffata na tyle dobrze, by wiedzieć, że to jeszcze wcale nic nie znaczy… A Wy? Chcielibyście powrotu któregoś z dawnych wrogów Doktora?Śpiewaczka operowa, baristka pracująca z kawą speciality, wielka fanka jogi i Murraya Golda. Za Peterem Capaldim wyemigrowała do Szkocji - to coś mówi o poziomie fangirlowania. Gdyby miała drugie życie, zostałaby astronomem. Albo astronautką. Albo obiema, bo w sumie czemu nie?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Capaldi & Moffat: Axoni, Cybermeni, Mistrz

  1. Cybermeni z Mondas byli naprawdę straszni… Chociaż jeśli chodzi o głos, to w „The Tomb of the Cybermen” było trochę lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *