Kostium Capaldiego: ciekawostki zza kulis

Na łamach SFX Steven Moffat dzieli się kilkoma ciekawostkami związanymi z kostiumem Dwunastego Doktora.

Chciał być całkiem surowy, ujawnia Steven Moffat. Surowy i chudy, coś w rodzaju patyczaka. Nawet Clara nazywa go w pewnym momencie właśnie siwym patyczakiem.

Mamy kilka komicznych zdjęć ubierającego się Petera. Wszystkie propozycje wychodziły od niego, był w to naprawdę bardzo zaangażowany. Nie czułem się uprawniony, by specjalnie dużo o tym mówić. Oczywiście kostium nie może przejść bez mojego ostatecznego zatwierdzenia, jednak nauczyłem się o showrunningu, że należy wiedzieć, w której kwestii twoje kompetencje nie są wystarczające.

Byłem pewien kilku rzeczy, o których powiedziałem od razu: nie chcę żadnego elementu kostiumu, który będę musiał dopisywać do scenariusza. Ludzie nie mogą pytać, dlaczego Doktor jest ubrany jak cyrkowy klaun. Chcę, żeby wchodząc do pubu, restauracji, sali konferencyjnej czy bazy wojskowej, nie przyciągał swoim wyglądem spojrzeń wszystkich obecnych.

To było proste – kostium Petera jest dość ciemny i okazał się raczej mieścić w określonych przeze mnie granicach. Ciągle upewniałem się, czy będziemy w stanie go zauważyć; myślę że czerwone wstawki w dużym stopniu to ułatwią, gdy poły płaszcza nie będą zapięte.

Myślę, że w Doktorze zawsze jest coś odrobinę formalnego. Dość niezwykłą rzeczą jest, że w tej serii zdecydowanie częściej niż zazwyczaj Doktor zmienia ubrania. Ma swój podstawowy zestaw, ale raz nosi skafander, raz przebiera się za dozorcę, by w późniejszym odcinku wrócić do klasycznego kompletu. Zmienia go, wiele w nim miesza. Upubliczniliśmy wersję z białą koszulą, ale tak naprawdę najbardziej podoba mi się, gdy nosi pod płaszczem sweter. Peter wygląda jak kapitan łodzi podwodnej albo stary marynarz, jest przystojny na szorstki sposób.

Źródło: SFX

No proszę, a więc kostium kryje w sobie o wiele więcej ciekawostek niż mogło się wcześniej wydawać! Wyjaśniają się przy okazji zdjęcia z planu, na których nieraz widzimy Petera w kompletnie innych ubraniach niż jego oficjalny strój. Co o tym myślicie?



Śpiewaczka operowa, baristka pracująca z kawą speciality, wielka fanka jogi i Murraya Golda. Za Peterem Capaldim wyemigrowała do Szkocji - to coś mówi o poziomie fangirlowania. Gdyby miała drugie życie, zostałaby astronomem. Albo astronautką. Albo obiema, bo w sumie czemu nie?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Kostium Capaldiego: ciekawostki zza kulis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *