Kolejne informacje z planu serii 13 prosto od Chrisa Chibnalla

W najnowszym numerze Doctor Who Magazine, w kolumnie poświęconej nowinkom produkcyjnym Chibnall podzielił się kilkoma informacjami na temat prac na planie 13 serii. Obecny szef Doctor Who, zapewnia nas także, że zachowane są wszelkie środki bezpieczeństwa związane z panującą nadal pandemią koronawirusa, a niestety to nie jedyne, co daje ekipie filmowej w kość. Wszyscy znamy przecież pogodę, jaka panuje w Wielkiej Brytanii:

Filmujemy. Uważam, że nikt z żadnej ekipy produkcyjnej nie uzna, że praca na nowych warunkach jest łatwa. Tworzenie jakiegokolwiek serialu telewizyjnego, stało się nagle bardziej wymagające niż kiedykolwiek. I to zanim weźmie się pod uwagę zwyczajowe dodatki związane z Doctor Who w postaci potworów, wyczynów kaskaderskich i walijskiej pogody. Ekipa ma za sobą tydzień najbardziej brutalnej pogody – pisząc te słowa we wtorek, sądzę że oni wciąż są przemoczeni po poprzednim piątku.

zdjęcie z serii 11

Showrunner stara się jednak zachować pozytywny wydźwięk wypowiedzi, obiecując dużo emocji w nadchodzących odcinkach:

To był i nadal będzie przez wiele kolejnych miesięcy gigantyczny, zespołowy wysiłek. Spójrzcie, tam jest Doktor. Jest i TARDIS w nowych miejscach i lokacjach. Na ten widok robi się ciepło na sercu. Ma nowe przygody, wróciła do ratowania ludzi i światów.

zdjęcie z serii 12

Dla przypomnienia, aktorzy i ekipa filmowa wrócili na plan na początku listopada, a odcinki które powstają będą dłuższe, choć przez to będzie ich mniej w serii. Jedynym potwierdzonym towarzystwem jakie będzie miała Trzynasta Doktor w serii trzynastej jest jak na razie Yasmin Khan, grana przez Mandip Gill. Chibnall wypowiedział się także na temat odejścia pozostałej dwójki towarzyszy w odcinku noworocznym:

Jest to ostatni odcinek dla Tosina jako Ryana i dla Brada jako Grahama. Och, jak nie lubię tego pisać. Ostatni wspólny dzień filmowania miał miejsce w połowie listopada 2019. A jednak nie sądzę, aby ktokolwiek mógł uwierzyć, że nie ma ich już w serialu. Wciąż czekamy aż się pojawią. Dziękuję ci Tosin, dziękuję Brad. To były wspaniałe czasy, pełne śmiechu. Doctor Who miało szczęście, że byliście jego częścią i że możemy być z was dumni. Zawsze będziecie częścią rodziny, uważajcie na Daleków.

Też wam smutno z powodu rozbicia fam Trzynastej, czy może uważacie że to dobre rozwiązanie? Kto wie, może jednak ktoś nowy dołączy do TARDIS w nadchodzącej serii, choć na razie się na to nie zapowiada.

Zródło: RadioTimesMiłośnik wszystkiego co science i fiction, a najbardziej ich połączenia, najlepiej w formie książek. Ukochany Doktor to Dwunasty, choć na drugim miejscu są wszyscy pozostali. Uwielbia podróże w każde miejsce i każdy czas, zabiera ręcznik i nie panikuje. Nie dostał listu z Hogwartu na jedenaste urodziny, więc liczy na Gandalfa w pięćdziesiąte. Rozpoznacie go na ulicy po czterometrowym, kolorowym szaliku, przez który na pewno się nie przewraca. Żyjcie długo i w dostatku. ?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *