Kolejna przygoda Pierwszego Doktora na winylu

W ramach tegorocznego Record Store Day (święto niezależnych sklepów muzycznych, w których tego dnia można zakupić płyty winylowe wydawane przez wytwórnie specjalnie z okazji tego dnia) grupa Demon Music, należąca do BBC Studios, wydaje kolejną z klasycznych historii Doctor Who na winylu.

W zeszłym roku z tej okazji można było nabyć dwie klasyczne historie w wersji winylowej: Galaxy 4 z Pierwszym Doktorem oraz Destiny of the Daleks z Czwartym Doktorem. W tym roku na winyl zawędrowała kolejna z przygód Pierwszego Doktora – The Massacre, znana również pod tytułem The Massacre of St Bartholomew’s Eve. Wszystkie cztery odcinki tej historii, wyemitowanej w lutym 1966 roku, są zaginione. W ramach ciekawostki można też dodać, że w tej historii William Hartnell wciela się nie tylko w Doktora, ale również w jego przeciwnika.

W The Massacre katolicka królowa matka, Katarzyna Medycejska, knuje spisek mający na celu zabicie wszystkich francuskich protestantów, a Doktor i Steven szybko zostają uwikłani w wydarzenia. Podczas gdy Steven zaprzyjaźnia się z grupą protestantów, Doktor znajduje idealnego sobowtóra w postaci znienawidzonego dostojnika, opata Amboise’a. Jeden z nich wkrótce straci życie!

Ta dramatyczna historia autorstwa Johna Lucarottiego przetrwała do teraz jedynie jako nagranie dźwiękowe. Narrację łączącą zapewnia Peter Purves, odtwórca roli Stevena, a obsadę tworzą Eric Thompson (Gaston), André Morell (Tavannes), Leonard Sachs (de Coligny) oraz Annette Robinson (Anne).

 

Ta narracyjna ścieżka dźwiękowa, przedstawiona na dwóch 180-gramowych kawałkach winylu we wzorze uderzającego rozprysku „paryski pożar”, przywołuje klasyczną przygodę Doctor Who w całej jej dźwiękowej wspaniałości. Żywym dźwiękom zamieszania w XVI-wiecznym Paryżu i narastającemu przerażeniu masakrą towarzyszą niesamowite dźwięki brzmienia motywu autorstwa Rona Grainera i Delii Derbyshire.

Kolorowe winylowe płyty LP są prezentowane w rozkładanym opakowaniu z ilustrowanymi wewnętrznymi kieszeniami, wewnątrz którego znajdują się dane dotyczące wszystkich odcinków oraz wymienioną obsadą.

Lista brytyjskich sklepów, w których 20 czerwca będzie można nabyć The Massacre w nowym wydaniu, jest dostępna tutaj.

Jesteście zainteresowani? Znaliście wcześniej tę przygodę?

Źródło: Doctor Who TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *