K-9 powróci w filmie „K-9 Timequake”

K-9 – pies-robot i zarazem jeden z towarzyszy Doktora, powróci w 2017 roku w filmie K-9 Timequake. Uwaga, drobne spoilery!
Najpopularniejszy na świecie pies-robot przemierzy czas i przestrzeń, by stać się gwiazdą dużego ekranu! Po debiucie w telewizji, który miał miejsce prawie 40 lat temu w odcinku Doktora WhoThe Invisible Enemy, K-9 stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci stworzonych przez BBC. Mimo tego, że jest już swego rodzaju ikoną, na potrzeby filmu przygotowano mu nowoczesny dizajn. k9-26-10-2015K-9 Timequake został napisany przez jednego z oryginalnych twórców blaszanego psa, Boba Bakera, popularnego scenarzystę z czasów klasycznych serii Doktora Who. Bob znany jest również ze współpracy z Nickiem Parkiem przy tworzeniu scenariusza fabularnego filmu Wallace i Gromit – Klątwa królika, który zdobył zarówno Oscara, jak i nagrodę BAFTA.

Nowy K-9 pojawi się w wysokobudżetowym filmie, który zapowiada się na wspaniałą przygodę osadzoną w przestrzeni kosmicznej. Produkcja pełna będzie dziarskich bohaterów i bohaterek, androidów, a także kosmicznych potworów. W filmie pojawi się również jeden ze sławniejszych przeciwników Doktora, nieobcy fanom klasycznych serii megaloman Omega. K-9 Timequake będzie brytyjską koprodukcją z innymi państwami, nakręconą poza granicami Wielkiej Brytanii. Niestety, podobnie jak spin-off z 2009 roku, nie będzie to produkcja BBC. K-9 Timequake trafi do kin w 2017 roku, w czterdziestą rocznicę urodzin K-9.

Macie jakieś oczekiwania wobec filmu? Nie możecie się go doczekać, czy też nigdy nie byliście wielkimi fanami K-9? Dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło: DoctorWhoTVMająca wieczne 17 lat samozwańcza pisarka/poetka o duszy Wilka tworząca głównie w klimatach Średniowiecznej fantastyki, horroru oraz science-fiction. Wierząca w magię, nie wierząca w przypadki. Szaleńczo zakochana w mężczyźnie swojego życia oraz Irlandii.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *