Jonathan Groff w kluczowej roli w „Doktorze Who”

Poznaliśmy nową osobę w obsadzie 14 serii – jest to Jonathan Groff, amerykański aktor i piosenkarz!

Jonathan Groff
 
Jego kariera zaczęła się, gdy zagrał Jessiego w musicalowym komediodramacie „Glee”. Zyskał międzynarodową sławę, od roli Erica w tegorocznym hicie „Pukając do drzwi” aż po rolę Holdena Forda z zachwalanego przez krytyków serialu „Mindunter”. Wcielił się także w rolę nowego agenta Smitha w „Matrix Zmartwychwstania”, jest także znany z podkładania głosu w „Krainie lodu” jako Kristoff,
Jonathan odcisnął swoje piętno na Brodwayu, olśniewając publiczność swoim znanym występem w roli Króla Jerzego III w musicalu „Hamilton”, za co został nominowany nie tylko do Nagrody Tomy, ale także do nagrody Primetime Emmy za nagranie z wykonania na żywo na scenie.
A teraz wskoczy on na pokład TARDIS tajemniczej i ekscytującej roli gościnnej.
 
Jonathan Groff powiedział o dołączeniu do serialu:
Jestem bardzo podekscytowany mogąc wskoczyć do niezwykłego umysłu Russella T Daviesa i zobaczyć jak Ncuti Gatwa wznosi się na wyżyny w kultowej roli [Doktora Who]!

Russell T Davies dodał:

To niesamowite osiągnięcie i wielki zaszczyt, że tak wielka gwiazda pojawia się na naszym planie. Zapnijcie się swoje kosmiczne buty. To będzie świetna zabawa!


Jest to już kolejna utalentowana muzycznie osoba po Jinx Monsoon w serii 14. Czy to oznacza, że faktycznie możemy doczekać się jakiegoś odcinka musicalowego w 14 serii? Wygląda, że to całkiem niewykluczone…

Jak myślicie, kto to będzie? Pomocnik wroga granego Jinx? A może jakiś sojusznik Doktora?

źródło: Doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *