Jodie Whittaker ma nadzieję, że zainspiruje małe dziewczynki

Jodie Whittaker chciałaby, żeby małe dziewczynki poczuły się zainspirowane kobietą wcielającą się w rolę Doktor.

W wywiadzie dla Radio Times Whittaker powiedziała, że ma nadzieję, iż Doctor Who pokaże młodym dziewczynkom, że nie wszyscy superbohaterowie są tacy sami:

To superbohater, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, z którym wszyscy dorastaliśmy. Jednak Doctor Who nigdy taki nie był, to jest w nim wspaniałe. Może funkcjonować na wiele sposobów.

Teraz to bohater dostępny nie tylko dla połowy populacji. Druga połowa również może być Doktorem. Dziewczynki nie będą już myśleć, że mogą zostać towarzyszkami. Bycie pierwszą kobietą w tej roli i możliwość pokazywania dzieciom, że ich idole w telewizji nie zawsze wyglądają tak samo, to dla mnie ogromny zaszczyt.

To nie jest po prostu nowy wygląd starego bohatera. To również nowy kierunek, w którym podąża serial. Jodie Whittaker stała się twarzą Whoniwersum, a Chris Chibnall ma do serialu nowe podejście. Czekają nas też inne nowości, więc dochodzi presja, aby zadowolić nowych i starych fanów serialu.

Jednak Whittaker nie pozwoli, aby presja zniszczyła jej rolę:

Z jednej strony w nowym kierunku, w którym podąża serial, panuje luźne podejście. Presja jest dla mnie mniejsza, ponieważ mogę robić to tylko po swojemu, wszystkie zasady wyrzucam za okno! Właśnie to jest takie zabawne.

Premiera nowej serii planowana jest na październik, choć krąży plotka o wcześniejszej premierze – pod koniec września. BBC jak dotąd nie ujawniło nic w sprawie daty premiery 11 serii.

Źródło: The Doctor Who CompanionGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *