Eseje o brygadierze

Jako że brygadier Alistair Gordon Lethbridge-Stewart obchodzi swoje pięćdziesięciolecie, Candy Jar Book zamierza wydać z tej okazji specjalną książkę. The Brigadier: Fifty Years of Lethbridge Stewart będzie serią esejów oceniających życie jednego z najważniejszych przyjaciół Doktora.

Szef wydawnictwa, Shaun Russell, mówi:

Brygadier jest jedną z najbardziej lubianych postaci w świecie Doctor Who, ale z biegiem lat coraz częściej spycha się go na boczne tory. Sądziliśmy, że postać ma dużo niewykorzystanego potencjału, więc zaczęliśmy odkrywać jego pochodzenie, aby opowiedzieć historię o tym, co robił w latach między jego pojawieniem się w The Web of Fear a utworzeniem UNIT-u w odcinku The Invasion. Z opinii, którą otrzymaliśmy od fanów, wydaje się, że była to powieść, na którą czekali.

Od czasu nabycia praw do postaci brygadiera w roku 2014, a także innych kultowych postaci z uniwersum Doktora, takich jak Wielka Inteligencja, Candy Jar opublikował ponad 20 pozycji w serii Lethbridge-Stewart. Warto dodać, że trwają prace nad kolejnymi tytułami.

Andy Frankham-Allen, redaktor Lethbridge-Stewart, powiedział:

Spekulacje, teorie oraz fanfiction są tym, co utrzymywało Doctor Who przy życiu w ciągu 16 lat, kiedy produkcja nie była produkowana dla telewizji. Zaangażowanie fanów jest nadal tym, co czyni ten serial wyjątkowym. Doctor Who to nie tylko serial, to społeczność, która kocha wspólne odkrywanie tajemnic tego świata. Poważnie traktujemy swoją rolę „opiekuna” brygadiera dlatego nasze historie są przedłużeniem serialu. Myśleliśmy jednak, że w naszym asortymencie wciąż brakuje jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie czegoś, co pokazałoby, kim naprawdę jest Alistair Gordon Lethbridge-Stewart. Przez lata w całym serialu oraz różnych książkach, komiksach czy słuchowiskach miał on wiele do zrobienia. Uznaliśmy więc, że pozycja, która zebrałaby w jednym miejscu całą jego historię i eksplorowała motywacje tej postaci oraz jej wpływ na wszechświat byłaby czymś, co fani by pokochali. Jeszcze nigdy tego nie zrobiono, a jest to coś potrzebnego od dawna. Nie skupiliśmy się jednak na wycinku jego biografii, którą zajmujemy się w naszych publikacjach, ale na całości.

Jednym z głównych zadań książki będzie porównanie telewizyjnych przygód brygadiera na przestrzeni lat, a tym samym ustanowienie ostatecznej chronologii historii z jego udziałem. Autorem tekstu jest Simon A. Forward (autor powieści Blood of Atlantis). We wspomnianym dziele znajdzie się również ekskluzywny wywiad z Johnem Levenem, który w Classic Who grał długoletniego pomocnika brygadiera  Johna Bentona. Aktor opowie o kulisach Doctor Who w czasie jego złotej ery. Innymi współtwórcami książki będą: Darren Jordan, Philip Clarke oraz wiele innych osób, których nazwiska nie zostały jeszcze ogłoszone. Wiadomo, że pomiędzy pisarzami poruszane są takie tematy, jak relacja Doktora z brygadierem (i vice versa), życie Nicholasa Courtneya oraz bardzo drażliwa kwestia, czy brygadier był oficjalnym towarzyszem Władcy Czasu (będzie to również punkt wyjścia do opowiedzenia o jego relacjach z innymi przyjaciółmi posiadacza TARDIS). Dzięki wszechstronnemu podejściu obejmującemu wszystkie media: BBC, Big Finish i Candy Jar, książka ta ma stać się ostatecznym źródłem informacji o omawianej postaci.

The Brigadier: Fifty Years of Lethbridge-Stewart będzie dostępna wyłącznie w przedsprzedaży na stronie Candy Jar. Nakład książki jest ograniczony, więc zainteresowanym radzimy jak najszybszy zakup tej pozycji!

Lubicie brygadiera? Jak to jest z jego statusem towarzysza?

Źródło: The Doctor Who CompanionIntrowertyczny pracoholik, dla którego „Doctor Who” jest ucieczką od szarej rzeczywistości. Miłośnik kawy, kina oraz komiksów. Whoviańskie serce oddał Dwunastemu, a duszę Ósmemu Doktorowi. Po godzinach wielki fan twórczości Davida Lyncha i Denisa Villeneuve'a. Od niedawna z wypiekami na twarzy zgłębia również fascynujące uniwersum „Transformers”.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *