Big Finish: Więcej Toma Bakera co najmniej do 2021 roku!

Jak donosi wytwórnia Big Finish, Czwarty Doktor będzie kontynuował swoje przygody w słuchowiskach co najmniej do 2021 roku. Tom Baker nawiązał współpracę z Big Finish w styczniu 2012 roku i nie zamierza zwalniać tempa. Dwa pełne sezony przygód audio enigmatycznego, podróżującego przez czas i przestrzeń lekkoducha zostały już potwierdzone i ukażą się w 2020 oraz 2021  roku. Ponadto wygląda na to, że w jego towarzystwie ujrzymy kilku starych znajomych.

The Fourth Doctor Adventures: sezon dziewiąty

W sezonie dziewiątym cyklu The Fourth Doctor Adventures jako towarzyszka Doktora powróci Władczyni Czasu Romanadvoratrelundar II (szerzej znana jako po prostu Romana), w którą ponownie wcieli się Lalla Ward. Wraz z nimi podróżować będzie Adric (w tej roli Matthew Waterhouse), który odbywać będzie swoje pierwsze podróże z Doktorem od czasu regeneracji tego ostatniego w 1981 roku. Ponadto do składu dołączy John Leeson, powracający do swojej roli K9, wiernego psiego robota-towarzysza Doktora.

Te nowe historie umiejscowione są w chronologii serialu na początku ostatniego z telewizyjnych sezonów Toma Bakera – sezonu 18 – pomiędzy historiami State of Decay oraz Warrior’s Gate. Uwięziony w e-przestrzeni, kieszonkowym uniwersum tuż obok naszego (n-przestrzeni), Doktor pozyskuje towarzysza, Adrica, 15-letniego matematycznego geniusza, który odtąd podróżuje z Doktorem i Romaną.

Przed wami cztery nowe przygody umiejscowione w e-przestrzeni!

Pierwsza część pierwszego sezonu dziewiątego cyklu The Fourth Doctor Adventures ma ukazać się w styczniu 2020 roku i zawierać będzie historie:

  • 9.1 Purgatory 12 (Marc Platt)
  • 9.2 Chase the Night (Jonathan Morris)

Druga część ukaże się miesiąc później, w lutym 2020 roku:

  • 9.3 The Planet of Witches (Alan Barnes)
  • 9.4 The Quest of the Engineer (Andrew Smith)

Matthew Waterhouse o powrocie do podróży z Doktorem powiedział:

Nagrywanie słuchowisk Doctor Who zawsze sprawiało wrażenie powrotu do domu. Niesamowicie mi się to podobało, a ta nowa seria to dalsze rozbudowywanie tych wrażeń. Uwielbiam pomysł podróżowania przez e-przestrzeń razem z Doktorem, Romaną, Adrikiem i K9.

David Richardson, producent słuchowisk The Fourth Doctor Adventures o historii:

Powracamy do kolejnej powszechnie uwielbianej ery, poważnie rozszerzając istniejącą trylogię e-przestrzeni w słuchowiskach, eksplorując dziwne i wspaniałe światy w innym wszechświecie, w towarzystwie genialnego zespołu składającego się z Doktora, Romany, Adrica oraz K9. Wspaniałą zabawą było odtwarzanie tonu oraz wysoko konceptualnego stylu tego okresu, podczas gdy podróżnicy rozpoczynają poszukiwania urządzenia, które może zabrać ich (albo przynajmniej większość z nich) do domu.

The Fourth Doctor Adventures: sezon dziesiąty

Ogłoszono również, że w sezonie dziesiątym Czwarty Doktor ponownie spotka się z Leelą (w tej roli Louise Jameson) oraz odbędzie z nią cztery, dwa razy dłuższe niż zwykle przygody. David Richardson wyjaśnia:

W sezonie dziesiątym mamy przyjemność powitać ponownie naszych przyjaciół, Louise Jameson i Johna Leesona, odtwarzających role Leeli i K9. Wśród historii znajdziemy prequel do The Sun Makers, wizytę w świecie skazanym na zagładę oraz grupę podróżujących w czasie turystów, którzy popełniają tragiczny błąd.

Sezon dziewiąty wydany zostanie w styczniu i lutym 2020 roku, a wydanie sezonu 10 nastąpi analogicznie w styczniu oraz lutym 2021 roku. Każdy z tomów dostępny będzie jako czteropłytowy zestaw płyt CD, kosztujący 25£ lub 20£ w wersji cyfrowej do pobrania ze strony Big Finish. Można też dostać oba zestawy w przedsprzedaży za 45£ na CD lub 40£ w formacie cyfrowym. Każda z historii również będzie dostępna do indywidualnego pobrania za cenę 12,99£.

Za nowe przygody Czwartego Doktora odpowiadają:

Producent: David Richardson
Scenariusze: Marc Platt, Jonathan Morris, Alan Barnes, Andrew Smith
Edycja skryptu oraz reżyseria: Nicholas Briggs
Producent wykonawczy: Nicholas Briggs, Jason Haigh-Ellert

Źródło: Blogtor Who

2 thoughts on “Big Finish: Więcej Toma Bakera co najmniej do 2021 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *