Jodie Whittaker nominowana do Critics Choice Super Awards

Ogłoszono wczoraj nominacje do drugiej edycji Critics Choice Super Awards. Są to nagrody przyznawane serialom i filmom należącymi do horrorów, sci-fi czy produkcjami superbohaterskimi przez amerykańsko-kanadyjską organizację Critics Choice Association. Co ciekawe, istnieje także odrębna kategoria dla aktorów, którzy grali złoczyńców!

Jak możecie się domyślać, nieprzypadkowo o tym wszystkim piszemy, bo „Doctor Who” ma szansę załapać się na nagrodę. A konkretniej to Jodie Whittaker została nominowana w kategorii „najlepsza aktorka w serialu science fiction lub fantasy”. Serdecznie gratulujemy!
 
Oto wszystkie osoby nominowane w tej kategorii:
 
  • Mackenzie Davis – „Station Eleven”
  • Laura Donnelly – „Nierealne”
  • Sonequa Martin-Green – „Star Trek: Discovery”
  • Teresa Palmer – „Księga Czarownic”
  • Jodie Whittaker – „Doctor Who”
  • Alison Wright – „Snowpiercer”
Ponadto jeszcze parę osób z doktorowej rodziny też otrzymało swoje nominacje. Są to Karen Gillan za rolę w filmie „Zabójczy koktajl” jako najlepsza aktorka w filmie akcji i Tom Ellis za rolę Lucyfera w serialu „Lucyfer” jako najlepszy aktor w serialach superbohaterskich. W przypadku serialu „Lucyfera” nominację otrzymał też cały serial.
 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wygrane, natomiast z pełną listą nominowanych osób i produkcji możecie zapoznać się tutaj. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 17 marca.

Źródło: Critics Choice AssociationFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *