Jodie Whittaker o graniu Trzynastej Doktor

Emocje po świątecznym odcinku powoli opadają, łzy po odejściu Dwunastego Doktora stopniowo ustają, a większość przemyśleń i odczuć związanych z końcem ery Moffata została wylana na internetowy papier (m.in. u nas). Jednak Zdarzyło się dwa razy („Twice Upon a Time”) to nie tylko pożegnanie starych znajomych, to również początek zupełnie nowej przygody z Jodie Whittaker na pokładzie TARDIS. Aktorka udzieliła krótkiego wywiadu dla magazynu Total Film, w którym podzieliła się swoimi wrażeniami z grania Trzynastej Doktor.

Jodie nie ukrywała entuzjazmu, mówiąc o swojej roli:

To niesamowicie ważny dla mnie moment w życiu. Myślę, że dojrzałam do tego. I wydaje mi się, że rozumiem, jakie to jest ważne – co mnie bardzo ekscytuje – żeby wzorce dla dzieci, chłopców, dziewczynek, nastolatków oraz dorosłych występowały pod różnymi postaciami i w różnych formach.

Nie jestem kimś nadzwyczajnym. Nie wyglądam, jakbym została wyciągnięta z prehistorycznej jaskini. Nie wydaje mi się również, żebym miała jakiś niesamowity urok. Dla mnie to przede wszystkim zmierzenie się z przekonaniami o moich możliwościach jako osoby oraz aktorki, ponieważ ten zawód to na okrągło słuchanie „brzmisz tak, wyglądasz tak”, a ja jestem po prostu… zwyczajna.

Jodie Whittaker rozmawiała dużo z Davidem Tennatem o owej “zwyczajności” – niezwykłej możliwości zostania superbohaterem, jednocześnie będąc przeciętnym człowiekiem:

Było to dla Davida niesamowite przeżycie. Doktor to superbohater, którego mógł zagrać. A teraz ta możliwość jest otwarta również dla kobiet.

Jodie Whittaker

Aktorka wyznała, że pozostało jej tylko jedno negatywne doświadczenie z wejścia w doktorowe buty – fakt, że ogłoszenie jej jako pierwszej kobiety w roli Doktor było tak wielkim wydarzeniem i tak poważnie traktowanym:

Oczywiście to dla mnie zaszczyt być kamieniem milowym, ale o wiele lepiej by było, gdyby moja rola została po prostu przyjęta, zaakceptowana. W żadnym stopniu nie czyni to z tego okresu czegoś okropnego, nadal uważam go za cudowny, ale mam nadzieję, że kiedyś niektórzy ludzie dojrzeją do takich zmian i nie będzie to wtedy taka niespodzianka.

Zgadzacie z opinią aktorki co do okoliczności ogłoszenia jej roli? Też nie możecie się doczekać, żeby zobaczyć ją w akcji?

Źródło: RadioTimes

PATRONITEMarzy o tym by na starość wyglądać jak Peter Capaldi, a jeśli mówi o czymś dłużej niż minutę to jest to najpewniej Doctor Who

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Jodie Whittaker o graniu Trzynastej Doktor

  1. To zdjęcie nad artykułem jest nieco creepy :D. Ogólnie rzecz biorąc kibicuję Jodie z całego serducha i nie mogę się doczekać pierwszego pełnoprawnego odcinka z nią jako Doktorem. Chciałbym odcinki już, teraz i natychmiast, ale niestety, albo stety pierwszy odcinek serii 11 będzie dopiero jesienią, czego nie mogę się doczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *