Jodie Whittaker celowo zapominała kwestii podczas przesłuchań. Dlaczego?

W niedawnej wypowiedzi wcielająca się w Trzynastą Doktor, Jodie Whittaker, zdradziła, że celowo zapominała swoich kwestii podczas niektórych przesłuchań innych aktorów. Na przykład wtedy, gdy Mandip Gill starała się o rolę towarzyszki, Yasmin Khan. To właśnie wtedy aktorki po raz pierwszy się spotkały. Skąd taki pomysł?

Podczas łączonego wywiadu Gill oraz Whittaker z magazynem Radio Times Mandip Gill wytknęła drugiej aktorce:

Najlepsze było to, że nie znałaś swoich kwestii!

Na co Jodie Whittaker przyznała:

Zrobiłam to celowo. To takie zastraszające, kiedy współaktor(ka) zna wszystkie swoje kwestie, podczas gdy powinno znaleźć się miejsce na zabawę i wygłupy. Wiedziałam, że będziesz czuła się bardziej komfortowo, jeśli nie będę zbyt dobrze przygotowana.

Trzynasta Doktor (Jodie Whittaker), Yasmin Khan (Mandip Gill) oraz Ryan Sinclair (Tosin Cole). Kadr z 12 serii "Doctor Who".

Aktorki cieszą się ze spędzanego wspólnie na planie czasu, a po dniach wypełnionych filmowaniem kontaktują się poprzez FaceTime. Widać po wszelkich materiałach z planu, że bardzo się zaprzyjaźniły. Zazwyczaj tak bywa – podobnie blisko związali się na przykład aktorzy z ery Jedenastego Doktora.

Whittaker dodała, że nigdy nie zastanawiałaby się nad rolą przed wzięciem udziału w udanych przesłuchaniach.

Nie wyglądałam jak Wonder Woman wykuta ze skały. Nawet w swoich najśmielszych snach nigdy nie sądziłam, że tak przełomowe role mogłyby przypaść mnie.

O tym, jak komfortowe warunki panowały na planie 12 serii – każdy mógł liczyć na wsparcie i uszanowanie swoich potrzeb – wspominał też w wywiadzie Sacha Dhawan. Bardzo miło się czyta takie relacje!

Źródło: RTEChaotycznie neutralny dzieciak z zamiłowaniem do herbaty, fioletu, zabaw ogniem oraz rozmaitych tworów popkultury.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *