Jo Whiley o odejściu Petera Capaldiego z serialu

Jo Whiley opowiada o tym, jak Peter Capaldi oznajmił, że żegna się z rolą Doktora.

W czasie niedawno emitowanej audycji radiowej, Jo Whiley, prezenterka radia BBC 2, miała okazję rozmawiać o przyszłości Doktora Who z aktorem. Przyznała, że moment, w którym Peter Capaldi wyjawił swoją decyzję dotyczącą odejścia z serialu był jednym z najbardziej emocjonalnych w jej karierze. Aktor poinformował o planowanej rezygnacji z roli Doktora zupełnie znienacka, jednak – jak twierdzi Jo – uczynił to z klasą. W czasie Radio Times Covers Party, Whiley powiedziała, że sposób w jaki Capaldi zakomunikował tę wiadomość był wręcz idealny, biorąc pod uwagę jak niesamowicie trudna musiała być decyzja o ostatecznym pożegnaniu się z tą rolą.

Oczywiście, że jestem wielką fanką Doctora Who, ale właściwie to zastanawiałam się dlaczego Peter zdecydował się wziąć udział w mojej audycji. Pogawędziliśmy, on puszczał swoje ulubione kawałki, a potem spojrzał mi prosto w oczy i puścił farbę, twierdząc, że to oczywiście dla niego bardzo ważne, skoro to jego ostatni sezon w obsadzie Doktora. Spojrzałam na niego i dotarło do mnie, że nie żartuje. Zapytałam: „Czy właśnie powiedziałeś to, co myślę, że powiedziałeś? Boże drogi, odchodzisz z serialu!”. Naprawdę, to była jedna z najbardziej poruszających chwil w mojej karierze.

Dla Petera to także musiało być bardzo wzruszające, bo być Doktorem to zaszczyt niemal taki, jak objęcie roli Świętego Mikołaja – bardzo niewiele osób ma tę przyjemność. Pożegnanie się z taką postacią musi być niezwykle trudnym przeżyciem.

Serdeczny hołd Petera dla roli Doktora był naprawdę poruszający. W czasie audycji powiedział:

Jednym z największych przywilejów wynikających z bycia Doktorem jest postrzeganie tego lepszego oblicza świata. Zaczynając od naszej wspaniałej ekipy filmowej i ludzi pracujących dla najlepszej stacji telewizyjnej, a kończąc na wspaniałych widzach i fanach, których kreatywność, hojność i zaangażowanie wskazują drogę do jeszcze lepszych czasów w historii serialu. Było kosmicznie.

Dzień po oficjalnej wypowiedzi Capaldiego, Whiley oświadczyła, że docenia sposób, w jaki Peter przekazał swoją wiadomość.

Wydaje mi się, że Peter ma dość wyważony charakter, w niczym niepodobny do typowych postaci ze świata show biznesu. Jest bardzo spokojny i chciał zakomunikować o swoim odejściu w bezpiecznej i kameralnej atmosferze, w której powiedział, co miał do powiedzenia, a widzowie i słuchacze przyjęli to do wiadomości. Wszystko wyszło bardzo naturalnie. Nie wydaje mi się, żeby oczekiwał specjalnej uwagi i według mnie dokonał tego bardzo elegancko. Takie zachowanie jest także w moim stylu, dlatego tak bardzo ucieszyło mnie, że zdecydował się na ogłoszenie swojego odejścia akurat w czasie mojego programu.

Zapytana o potencjalnego następcę Capaldiego w roli Doktora, Whiley zażartowała: „Pytacie, czy chcę być Doktorem Who? No pewnie, że tak!”.

Pełna audycja BBC 2 jest wciąż dostępna na stronie BBC iPlayer, a poniżej zamieszczamy jej fragment.

A co wy uważacie o decyzji Petera? Zapraszamy do dzielenia się przemyśleniami w komentarzach. ;)

Źródło: Radio TimesKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

8 thoughts on “Jo Whiley o odejściu Petera Capaldiego z serialu

   1. Już jest przedpremiera, premiera od piątku. Jednak w większości kraju jest polski dubbing, napisy tylko w kilku miastach. Sam wybieram się do sąsiedniego województwa. Brak Pazury i Drojewskiego to jeden powód dla którego idę na oryginał, natomiast Dalekowie to drugi powód. Ich nie można tłumaczyć.

    1. Ja poczekam jak będzie u mnie (chociaż to trochę wątpliwe), bo nie lubię się fatygować do innego miasta, żeby obejrzeć film. A tak swoją drogą to wiadomo coś czy Dalekowie będą odgrywały ważną rolę? I czy pojawi się może ktoś jeszcze z Whoniversum (raczej byłoby za fajnie, ale lubię pomarzyć)?

     1. Z Doctora tylko Dalekowie. I będzie to rola chyba tylko epizodyczna. Podobnie jak Sauron i Voldemort.

      1. No trudno, ale dobre i tyle :) Ale słyszałem za to, że LEGO Movie 2 będzie już Doktor. Nie pamiętam dokładnie (czy ten film będzie na pewno), ale to było potwierdzone chyba.

    2. Niestety u mnie Dalekowie byli tylko zdubbingowani a aż tak zdeterminowany żeby do innego województwa dalej specjalnie dla ich oryginału jechać nie jestem. Słuchać ich po polsku było… dziwnie :V „Eksterminacja!” Osobiście spodziewałem się że będzie ich mniej i dosłownie tylko wspomniani, ale na szczęście nie troszeczkę ich było :) Szkoda tylko że zostali uznani za roboty (wg dubbingu przynajmniej), ale ważne że byli :) Sam film całkiem fajny. A i faktycznie reżyser Lego Movie 2 nie wykluczył że Doktor się pojawi. Ponieważ premierę ma mieć w 2019 to pewnie Trzynasty/Trzynasta to już będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *