Jak ulepszyć Cybermenów?

W dziewiątym odcinku 12 serii, Wyniesieniu Cybermenów („Ascension of the Cybermen”), poznaliśmy kilka nowych rodzajów Cybermenów. W kolejnym materiale promocyjnym udostępnionym przez BBC zaprezentowano nam trochę informacji na ten temat. O ich powstawaniu i występie w 12 serii opowiedzieli: Chris Chibnall – showrunner Doctor Who, Jodie Whittaker – odtwórczyni roli Trzynastej Doktor, Matt Strevens – producent wykonawczy serialu i Ray Holman – projektant kostiumów.

Chris Chibnall: Cybermeni są nami, ale bez sumienia, bez emocji. Są nieustępliwi. Są po prostu nie do powstrzymania.

Jodie Whittaker: Dla fanów Doctor Who, którzy uwielbiają ich jako klasyczne potwory, nowa wersja Cybermenów dostała również poprawki, aby ich uaktualnić, jak sądzę, i widzimy również ich stronę, której nie widzieliśmy nigdy wcześniej.

Chris Chibnall: Nowy wygląd Cybermenów nawiązuje do Cybermenów z The Invasion – odcinka z ery Patricka Troughtona. Czuje się, jakby stało się na barkach geniuszy, którzy wykonali te pierwsze projekty.

Matt Strevens: Proces konwersji Ashada, samotnego Cybermana, został zatrzymany w połowie. Widzi się człowieka pod cybernetyczną skorupą.

Ray Holman: To było coś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. W połowie Cyberman i w połowie człowiek. Nie jest to tylko połączenie tych dwóch rodzajów istot w stosunku pół na pół, ale coś naprawdę zepsutego i zużytego. Chciałem, aby wyglądał tak bardzo jak wielka mieszanka człowieka i potwora, jak to możliwe.

Chris Chibnall: Armię, która została obudzona na cybertransportowcu w Ascension of the Cybermen, nazwaliśmy cyberwojownikami. Są ostrzejsi od wcześniejszych Cybermenów, używając tego średniowiecznego stylu, który Ray Holman i Robert Allsopp [zajmujący się wyglądem potworów w 12 serii] wnieśli do tego projektu. Są dość okrutni, to świetnie uzbrojone maszyny do zabijania.

Ray Holman: Przeprowadziłem wiele badań nad średniowiecznymi zbrojami. A ponieważ wojownicy są… niebezpieczni, spodobała mi się koncepcja, aby zbroje miały na nich ząbkowane krawędzie i kolce, a najważniejszą rzeczą było wykończenie, więc chcieliśmy, aby wyglądały bardziej na chromowane, ponieważ są całkiem nowe.

Matt Strevens: Cyberdrony są czymś w rodzaju uzbrojonych dronów, które nadchodzą i atakują nasz gang na początku odcinka dziewiątego.

Chris Chibnall: Nie mogłem się oprzeć mnóstwu bezcielesnych głów Cybermenów latających w powietrzu. Kiedy tylko wpadłem na ten pomysł, stwierdziłem: „o tak, niech to wszystko wysadzą!”. W rzeczywistości uwielbiam wszystkie wersje Cybermenów, dodam tylko, że to nie jest tak, że zastępujemy wcześniejsze – one nadal istnieją, to tylko kolejne wcielenie, którego nie widzieliśmy wcześniej, które może zająć ich miejsce w panteonie Cybermenów.

Całą wypowiedź można obejrzeć poniżej:

Odcinki finałowe 12 serii – Ascension of the Cybermen i The Timeless Children – w których widzimy nowych Cybermenów, w Polsce będzie można można zobaczyć odpowiednio 8 i 15 marca, o godzinie 20:35, na kanale BBC First.

Podoba wam się nowy wygląd Cybermenów? Co sądzicie o ich występie w 12 serii?

Źródło: Doctor Who YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *