Jodie Whittaker odpowiada na pytania fanów

Jodie Whittaker odpowiadała ostatnio na różnorodne pytania fanów na Twitterze. Czy naprawdę Trzynasta Doktor jest pierwszą kobiecą inkarnacją? Dlaczego Doktor umie kierować autem, ale nie TARDIS? Ile żyć ma gallifreyański kot? Zapraszamy do czytania.

1) Jak radzisz sobie z utrzymywaniem równowagi między różnymi zajęciami w życiu Władcy Czasu?

Takie próby kończą się chaosem, spustoszeniem i wspaniałymi przygodami, a to wszystko, czego można chcieć w życiu!

2) Masz TARDIS, umiesz nią kierować. Gdzie i w jaki okres byś się przeniosła?

Myślę, że przeniosłabym się na Neptuna 50 lat od teraz, żeby zobaczyć, czy czegoś się nauczyliśmy z naszych błędów. Możemy stamtąd mieć odpowiedni widok na cały ten wspaniały wszechświat i perspektywę ocenienia, czy dokonaliśmy właściwych wyborów. Wybrałam Neptuna, bo w układzie słonecznym jest najdalszym miejscem, dokąd możemy dotrzeć (nie licząc Plutona) i uważam, że zapewniłby wspaniałą perspektywę do spojrzenia na nasze działania. Jest również ciemną planetą targaną sztormami, podoba mi się ta atmosfera.

3) Czy Doktor kiedykolwiek naoliwi te skrzypiące zawiasy w drzwiach TARDIS?

Mam tyle ważnych rzeczy do zrobienia – jak na przykład ratowanie wszechświata – że ktoś to musi zrobić za mnie.

4) Czy Doktor kiedykolwiek pierze swoje ubrania? Widzimy ją w tym samym stroju za każdym razem. Czy jest może jakiś moment, kiedy po prostu siedzi w TARDIS w piżamie i czeka, aż skończy się pranie?

Nie sądzę, żeby Doktor – a w szczególności moja inkarnacja – miała do tego cierpliwość. Chyba po prostu stworzyłam tak wspaniały strój, że sam się czyści.

5) Czy Trzynasta Doktor używa jakichś pseudonimów? Jak będzie się określać, kiedy nie będzie mogła powiedzieć wprost, że jest Doktor?

Cóż, mam taki wspaniały gadżet: papier parapsychiczny. Kiedy chcę być przebiegła i udawać kogoś zupełnie innego, po prostu go komuś pokazuję i w 9 przypadkach na 10 pojawia się na nim dokładny opis osoby, którą potrzebuję być w danym momencie – gdy nie chcę ujawnić, że jestem Władcą Czasu z dwoma sercami.

6) Czy ktoś kiedyś pomyślał, że Doktor i Mistrz są dwiema wersjami tej samej osoby? Coś jak rozdwojenie osobowości?

Nigdy o tym nie słyszałam. To może być coś, co jest szeroko poruszane w internecie, a ja to przegapiłam. Szczerze wierzę, że nie jesteśmy tą samą osobą – ale masz prawo się nie zgodzić.

7) Czy ktoś jeszcze chce przytulić Doktor? Nie? Tylko ja?

Możesz to zrobić, bo uwielbiam się przytulać, lubię dotykać innych.

8) Jak myślisz, od kogo Trzynasta Doktor dostała te gogle? Były w pierwszym odcinku, w którym ją poznaliśmy, a teraz wróciły w nowej serii.

Znalazł je nasz niesamowity projektant kostiumów, Ray Holman. Jamie Childs, reżyser Kobiety, która spadła na Ziemię („The Woman Who Fell to Earth”) bardzo je polubił – nasi fani jak widać też, więc postanowiliśmy znów ich użyć. Ja lubię myśleć o nich jako o ukłonie w kierunku Doc Browna (z filmów Powrót do przyszłości).

9) Jak to możliwe, że Trzynasta Doktor zbudowała nowy śrubokręt soniczny? Jak udało jej się zbudować oprogramowanie? Nie mogła tego zrobić.

Mogła! Wiem, bo ją znam. Udało jej się to, bo ukradła coś od Tima Shawa i to jej pomogło. No i byłam w Sheffield, a mają tam świetną stal. To wszystko pomogło mi w stworzeniu nowego śrubokręta, który doskonale działa.

10) Dlaczego Doktor jest tak tajemnicza w sprawie swojego pochodzenia?

Powiem tak – pytanie Doktor o jej przeszłość to otwieranie puszki Pandory. Wiedząc, jak ciekawscy są jej towarzysze, nie sądzę, żeby zadowolili się krótką odpowiedzią – a taką najprawdopodobniej by dostali. Nie da się inaczej powiedzieć, skąd Doktor jest, bez ujawniania detali z jej przeszłości, która czasem była radosna, czasem smutna. Ta rozmowa byłaby zbyt poważna.

11) Czy w TARDIS jest sypialnia?

Według mnie tak, ale nie sądzę, żeby była zbyt często używana – jak już powiedziałam, jestem hiperaktywna i mój mózg nigdy nie śpi. Odkryliśmy już garderobę i busy z karaoke, więc brak sypialni byłby wielkim błędem.

12) Jaki byłby rachunek, który Doktor musiałaby zapłacić za profesjonalne sprzątanie TARDIS?

Zapewne gargantuicznie wysoki. Są okruszki z ciastek na podłodze, ślady butów… Nie jestem jakimś strasznym niechlujem, ale rachunek byłby bardzo wysoki.

13) Jakim cudem śrubokręt soniczny działa na sznury, skoro nie działa na coś tak podstawowego jak drewno?

Uuu, niegrzecznie. Mój śrubokręt jest genialny, jak dla mnie nie ma wad. Nie będę tego nawet komentować.

14) Ile żyć ma gallifreyański kot?

Nieskończenie wiele.

15) Czy możemy zobaczyć spotkanie Trzynastej Doktor i Twarzy Boe?

Nie mogę powiedzieć, co się stanie, bo jaki jest sens w byciu fanem Doktor, jeżeli szukasz spoilerów? Nic wam nie powiem!

16) Skoro nic nie może dostać się do TARDIS, jak dostał się do środka dostawca Kerblam?

Porównam to do wampira: był jakiś sygnał i odpowiedziałam na niego, bo czekałam na pewną przesyłkę – to tak, jakbym go zaprosiła. Przez to dostawca mógł wejść i przynieść mój piękny prezent.

17) Czy Mary Poppins jest Władcą Czasu?

*zdziwienie* Czyli nie byłabym w takim wypadku pierwszą kobietą… To się stało właśnie problematyczne.

18) „Uwielbiam laminatory”. Dlaczego utożsamianie się z Trzynastą Doktor jest takie łatwe?

Ja naprawdę lubię laminatory, chociaż nie wiem, czy w obecnych czasach laminowanie to taki dobry pomysł. Bardzo poręczne rozwiązanie, możesz wieszać rzeczy na ścianach bez użycia gwoździ, wystarczy masa klejąca. I jak zmieni ci się gust – a odkryłam ostatnio, że mój dość często się zmienia – możesz te rzeczy zdjąć bez szkód.

19) Jakim sposobem TARDIS zawsze ląduje na płaskich powierzchniach?

Ponieważ jestem doskonałym pilotem! I ponieważ mamy cudownych ludzi od znajdowania malowniczych lokacji za każdym razem, jak trzeba gdzieś zbudować TARDIS.

20) Jak Doktor przetrwała upadek z atmosfery do pociągu?

Wzięłam naprawdę głęboki oddech i krzyczałam przez cały upadek, więc kiedy wzięłam kolejny, już w pociągu, to zmiana ciśnienia nie miała na mnie wpływu. Licentia poetica.

21) Od kiedy Doktor umie kierować samochodem, skoro ledwo kieruje TARDIS?

Szybko się uczy! Kilka razy… Jakby to powiedzieć. W moich pierwszych trzech odcinkach mimo prób wylądowania w Sheffield w XXI wieku, trochę mi to nie wyszło. Ale dzięki bogom za te błędy, przeżyliśmy dzięki nim fascynujące przygody i doświadczyliśmy niezapomnianych wydarzeń historycznych. To przez ten nowy wystrój, musiałam się go nauczyć. Teraz idzie mi już doskonale. Jestem też bardzo dobrym kierowcą w rzeczywistości i byłoby mi ciężko, jako aktorce, zagrać brak umiejętności kierowania autem.

Jak tam, dowiedzieliście się czegoś ciekawego? A może sami znacie ciekawostki związane z serialem i chcielibyście się nimi podzielić?

Żródło: YouTubeObecny student, przyszły arabista, w czasie wolnym lingwista, wytrwale aikidoka. Kocha pierogi, herbatę, Baldur's Gate i książki. Nie cierpi pobudek i pasków do spodni. Z przyjemnością przekopuje się przez gramatyki kolejnych mniej lub bardziej egzotycznych języków, z dumą nosi Czapkę Studencką.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *