Instrukcja obsługi do TARDIS typ 40

TARDIS jest najbardziej znanym cudem techniki wykonanym przez Władców Czasu. Za każdym razem, gdy gdzieś się pojawia, możemy spodziewać się jakiejś niespodzianki. Największą z nich zawsze był wygląd tej maszyny. Wiemy, że zmieniała się ona nie tylko zewnętrznie, ale i w środku. Jak za tym nadążyć? Jak nie pomylić TARDIS Dziesiątego i Dwunastego Doktora? Mamy rozwiązanie.

Tym razem otrzymujemy bogaty w wiedzę i ilustracje podręcznik będący kluczem do tajemnic tej maszyny. Przeprowadzi nas przez wszystkie wcielenia TARDIS (włącznie z tą, którą poprowadzi Trzynasta Doktor!). Instrukcja obejmuje wszystkie najważniejsze podzespoły i elementy statku. Mamy tu pięknie rozrysowaną konsolę z pełnymi i szczegółowymi schematami dla każdej funkcji, słynny obwód kameleona, sposoby użycia pól siłowych, wiązek ściągających i wielu innych rzeczy, o które obawialibyście się zapytać napotkanego Władcę Czasu.

Twórcą tej publikacji jest Mike Tucker. Jest on autorem książek dla dzieci i młodzieży. Napisał kilka powieści Doctor Who, parę nowelizacji odcinków serialu Merlin oraz kilka opowieści dla innych uniwersów. Jest również autorem wielu książek o tematyce związanej z telewizją i filmem, np. historii działu efektów specjalnych BBC, w którym pracował. Tucker aktywnie pracuje jako projektant efektów wizualnych w swojej firmie – The Model Unit. Efektem tych działań jest nagroda BAFTA Craft Award za drobne efekty w odcinku rocznicowym Dzień Doktora („The Day of the Doctor”).

Ilustratorem instrukcji jest Gavin Rymill. Specjalizuje się on w wizualizacjach 3D oraz w rzeźbie cyfrowej dla drukarek 3D. Od 2006 roku jest twórcą okładek oraz dodatków do „Doctor Who Magazine”. Od 2013 roku tworzy swoje dzieła dla kolekcji figurek z Doctor Who.

Książka dostępna w przedsprzedaży na brytyjskim Amazonie.

Pozycja została uzupełniona o relacje dotyczące TARDIS w działaniu, wprost wyjęte z jej licznych podróży w czasie i przestrzeni. Czy taka instrukcja odpowie na wszystkie pytania? Mamy nadzieję, że tak. A czego wy chcielibyście dowiedzieć się o TARDIS? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: Merchandise GuideSługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *