Ingrid Oliver o Osgood

Ingrid Oliver zdradza, co stało się z Ogsood.

Rozmawiając z Doctor Who Magazine, aktorka wypowiedziała się na temat wpływu jaki wywarła na niej ulubiona postać fanów. Postać która zakończyła swoje życie wraz z finałem 8 serii, kiedy Missy rozsadziła Osgood UNIT-u w drobny mak:

Myślałam, że niektórzy mogą nawet nie wiedzieć jak moja postać się nazywa i że nie będą mieli czasu się o nią troszczyć. Więc usłyszeć, że trendowała… A potem moja agentka wysłała mi kilka tweetów, nastoletnich fanów, napisanych w ten cudowny emocjonalny sposób. „ZABIŁEŚ MOJĄ ULUBIENICĘ! MOFFAT, TY DRANIU!”. Śmiałyśmy się z tego, ale było to niesamowite uczucie. Pomyślałam „Dobrze! Cieszę się, że inni są źli, że nie żyję, bo ja też jestem zła!”.

Steven Moffat przyszedł na ratunek kilka miesięcy temu, ujawniając, że Osgood powróci w 7 i 8 odcinkach 9 serii. Nie wiadomo jednak, czy Osgood naprawdę żyje, czy może zamieszany jest w to jakiś sposób wątek zmieniających kształt Zygonów.

Oliver nie wyjawia żadnych szczegółów co do odcinków, ale mówi o tym jak razem z partnerką z planu, Jemmą Redgrave, która gra Kate Lethbridge-Stewart, zajmują obecnie role, które niegdyś graliby mężczyźni.

Siedziałam na krześle makijażystki dziś rano i patrzyłam na scenariusze tych dwóch odcinków i – nie ujawniając zbyt wiele – większość obsady stanowią kobiety. A znaczna część historii dzieje się w środowisku militarnym. Zauważyłam, że sceny, w których normalnie mężczyźni wysadzaliby różne obiekty, zajęły sceny z kobietami… które wysadzają w powietrze różne obiekty. Myślę, że to bardzo ważne. Ważnym jest pokazywanie, że kobiety mogą być tak samo podłe jak mężczyźni! Kocham sci-fi i wielkie blockbustery jak Strażnicy Galaktyki, ale nie ma w nich zbyt wiele kobiecych postaci, z którymi można się utożsamiać. Osgood nie jest niesamowitym mistrzem kung fu i nie nosi ubrania ze spandeksu, a to bardzo odświeżające. A i patrząc na fanów, stosunek płci rozkłada się po równo, choć nie zawsze tak było w przeszłości. Nic dziwnego więc, że chcieliby mieć oni ludzi, którzy reprezentują ich na ekranie.

Poza tym, Oliver wyjaśnia jak para skradzionych okularów zapewniła jej rolę, jak zmieniła się w polującą na autografy fankę, pracując z Peterem Capaldim i ujawnia, że raz pocałowała Johna Barrowmana…

Cały wywiad został opublikowany w najnowszym wydaniu Doctor Who Magazine.

Źródło: RadioTimes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *